Sebastian Szymański kontuzjowany. Ile potrwa przerwa w grze reprezentanta Polski?

01/02/2023, 17:04 GMT+1

Kilka tygodni przerwy czeka piłkarza Feyenoordu Rotterdam i reprezentacji Polski Sebastiana Szymańskiego. W niedzielnym meczu lidera holenderskiej ekstraklasy z FC Twente polski pomocnik doznał kontuzji kolana. W tym sezonie grał jak z nut.

Sebastian Szymański

"Feyenoord nie będzie miał do dyspozycji Sebastiana Szymańskiego w najbliższej przyszłości. Ofensywny pomocnik potrzebować będzie prawdopodobnie kilku tygodni na wyleczenie kontuzji kolana" - napisano na oficjalnej stronie internetowej Feyenoordu.
"Szybkiego powrotu do zdrowia, Seba" - dodał klub na Twitterze.

Trafiał do bramki w co trzecim ligowym meczu

Szymański, który wystąpił pod koniec ubiegłego roku w mistrzostwach świata w Katarze, został zmieniony w przerwie spotkania 19. kolejki, zakończonego remisem 1:1. Przy bramce dla Feyenoordu, strzelonej przez Santiago Gimeneza, Szymański zaliczył asystę.
Wypożyczony z Dynama Moskwa 23-letni Polak wystąpił w tym sezonie w 18 meczach ligowych, w których strzelił sześć goli.
Feyenoord zgromadził 42 punkty i o dwa wyprzedza AZ Alkmaar. Trzecie miejsce zajmuje PSV Eindhoven (38 pkt.), a dopiero czwarty jest broniący tytułu Ajax Amsterdam z dorobkiem (37 pkt.).
Na razie nie wiadomo, czy kontuzja wpłynie na gotowość piłkarza do gry w reprezentacji. Najbliższe spotkanie Polska rozegra dopiero 24 marca. W kwalifikacjach do mistrzostw Europy zmierzy się z Czechami.
Autor: macz/twis / Źródło: eurosport.pl, PAP