Sampdoria - Napoli: Wynik i relacja meczu - Serie A

23/09/2021, 18:30 GMT+2

Pojedynek Bartosza Bereszyńskiego i Piotra Zielińskiego na boiskach Serie A bezapelacyjnie dla tego drugiego. Napoli rozgromiło 4:0 Sampdorię w 5. kolejce i nadal cieszy się kompletem punktów. Zieliński zaś w meczu, który z trybun w Genui obejrzał selekcjoner Paulo Sousa, popisał się bramką po znakomitym, soczystym uderzeniu.

Selekcjoner reprezentacji miał tego dnia zobaczyć w grze dwóch nieocenionych dla niego kadrowiczów. Pękać z dumy może jednak tylko na widok gry jednego z nich.

Sala tortur

Prawdą jest też, że reprezentacyjny obrońca, który dał z siebie maksimum w pojedynkach atletycznych i wytrzymał na murawie 71 minut, nie mógł wiele w tym meczu zmienić. Starcie z neapolitańskim rywalem było dla niego i jego kolegów salą tortur.
Napoli prowadziło 2:0 już po pierwszych 45 minutach i golach Victora Osimhena oraz Fabiana Ruiza. Po kolejnych pięciu minutach znów trafił Osimhen, a po kolejnych jeszcze dziewięciu padła bramka, która okazała się ozdobą tego starcia.
Jej autorem był właśnie Zieliński. Polak dostał zwrotną piłkę od Hirvinga Lozano z prawego skrzydła i uderzył bez namysłu lewą stopą ze skraju pola karnego. Wyszło soczyście, precyzyjnie, tuż przy bliższym słupku. Dla kontuzjowanego ostatnio kadrowicza, który w poprzednim sezonie strzelił na wszystkich frontach dziesięć goli, było to pierwsze trafienie w rozgrywkach 2021-2022.

Rozgrywkach, które piłkarzom z Neapolu wychodzą jak na razie perfekcyjnie. Wygrali wszystkie z pięciu dotychczasowych spotkań, zdobyli 14 bramek, sami stracili tylko dwie i są pewnym liderem ligi z dwoma punktami przewagi nad drugim Interem.
Sampdoria - Napoli 0:4
Bramki: Victor Osimhen (10., 50.), Fabian Ruiz (39.), Piotr Zieliński (59.)
Autor: mb/TG / Źródło: eurosport.pl