Royal Charleroi - Lech Poznań: wynik i relacja - Eliminacje Ligi Europy

01/10/2020, 20:02 GMT+2

Piłkarze Lecha Poznań mają powody do dużego zadowolenia - Kolejorz awansował do fazy grupowej Ligi Europy. W meczu czwartej, decydującej rundy kwalifikacji pokonał na wyjeździe belgijską ekipę Royal Charleroi 2:1 (2:0).

Kolejorz pojechał do Walonii podbudowany wcześniejszymi efektownymi wygranymi - nad łotewską Valmierą (3:0), szwedzkim Hammarby IF Sztokholm (3:0) i cypryjskim Apollonem Limassol (5:0). Przeciwko liderowi belgijskiej ekstraklasy zagrał skutecznie, ale miał też trochę szczęścia.

Problemy po przerwie

Zwycięstwo nie przyszło łatwo. Co prawda po pierwszej połowie goście prowadzili 2:0 po golach Daniego Ramireza (33. minuta) i Tymoteusza Puchacza (41), ale w drugiej odsłonie zaczęły się schody.
W 51. minucie arbiter podyktował rzut karny przeciwko Lechowi. Filip Bednarek obronił jednak jedenastkę wykonywaną przez Kaveha Rezaeia.
W 56. minucie gola kontaktowego dla Royal Charleroi strzelił Mamadou Fall i w polskiej ekipie zrobiło się nerwowo. Jeszcze trudniej grało się lechitom od 77. minuty, kiedy to drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, otrzymał Lubomir Satka. Do końca meczu gospodarze starali się zmienić niekorzystny wynik. Napierali z uporem, ale poznaniacy nie dali się zaskoczyć. Lechici mieli też trochę szczęścia - raz poprzeczka uratowała ich od utraty gola, rywale marnowali też doskonałe okazje.
Po ostatnim gwizdku sędziego piłkarze i członkowie sztabu szkoleniowego wicemistrzów Polski padli sobie w ramiona. Radość była ogromna, bo Lech na trudnym terenie sięgnął po upragnioną Ligę Europy.
Royal Charleroi - Lech Poznań 1:2 (0:2).

Bramki: Mamadou Fall (56) - Dani Ramirez (33), Tymoteusz Puchacz (41).

Royal Charleroi: Nicolas Penneteau - Maxime Busi (57. Modou Diagne), Steeven Willems (84. David Henen), Dorian Dessoleil, Joris Kayembe - Mamadou Fall, Royta Morioka, Marco Ilaimaharitra (89. Lucas Ribeiro Costa), Ali Gholizadeh - Kavech Rezaei, Shamar Nicholson.

Lech Poznań: Filip Bednarek - Alan Czerwiński, Lubomir Satka, Djordje Crnomarković, Wasyl Krawec (71. Michał Skóraś) - Jakub Kamiński, Jakub Moder, Dani Ramirez (79. Thomas Rogne), Pedro Tiba, Tymoteusz Puchacz - Mikael Ishak (87. Filip Marchwiński).
Autor: dasz / Źródło: eurosport.pl