Roman Bezjak ukarany za brutalny faul w meczu Jagiellonia - Arka

04/12/2018, 16:23 GMT+1

Piłkarz Jagiellonii Białystok Roman Bezjak został zdyskwalifikowany na cztery ligowe mecze - poinformowała Komisja Ligi Ekstraklasy SA. Słoweniec, który w meczu 17. kolejki z Arką Gdynia (3:1) zobaczył czerwoną kartkę, musi również zapłacić 10 tysięcy złotych.

W doliczony czasie gry piątkowego meczu z Arką, przy dwubramkowym prowadzeniu swojej drużyny, Bezjak na połowie rywali złośliwie zaatakował od tyłu ścięgno Achillesa Marcusa Viniciusa. Początkowo sędzia Jarosław Przybył pokazał Słoweńcowi żółtą kartkę, ale swoją decyzję szybko zmienił po weryfikacji VAR.

Ponad dwa miesiące przerwy

Teraz Bezjak będzie mógł w spokoju przemyśleć swoje zachowanie. Jego dyskwalifikacja potrwa do 10 lutego.
Dla 29-latka była to pierwsza czerwona kartka w polskiej lidze. Do tej pory w Ekstraklasie rozegrał 1920 minut (od lutego 2018 roku), otrzymując siedem żółtych kartek. To dość pokaźny dorobek, jak na piłkarza grającego na pozycji napastnika.
Autor: br\kwoj / Źródło: PAP