Roma - Milan. Piątek znów strzelił gola

03/02/2019, 20:17 GMT+1

Nadeszła 26. minuta meczu w Rzymie. Krzysztof Piątek dostał pierwsze celne podanie, uprzedził obrońców i znów to zrobił. To jego trzeci gol w Milanie w trzecim występie i pierwszy w lidze w barwach mediolańskiego zespołu. Roma odpowiedziała w drugiej połowie i hit Serie A zakończył się remisem 1:1.

Milan grał z Romą na koniec niedzielnych spotkań 22. kolejki.

Strzelanie na Stadio Olimpico zaczęło się od błędu Lorenzo Pellegriniego, któremu piłkę w narożniku boiska odebrał Lucas Paqueta. Sprowadzony zimą do Milanu Brazylijczyk (za 35 mln euro, podobnie jak Piątek) podał w pole karne. Tam było trzech obrońców Romy i gdzieś tam między nimi Piątek.
Polak wystartował do piłki jak rakieta. Ubiegł wszystkich, strzelił z zimną krwią i za chwilę cieszył się w tradycyjny sposób - pistoletami z dłoni ułożonych w charakterystyczny sposób.
To był jego pierwszy strzał w tym meczu. A wszystko działo się na oczach Zbigniewa Bońka, dziś prezesa PZPN, a w przeszłości piłkarza Romy.

Były dwa gole Piątka w Pucharze Włoch, jest gol w lidze. To jego 14. bramka w Serie A. 13 poprzednich zdobył dla Genoi, do której trafił latem z Cracovii za 4,5 mln euro.

Koszmarny błąd i gol

Ale Milan nie wygrał, bo zaraz na początku drugiej połowy Roma wyrównała. Poszło dośrodkowanie z prawej strony, piłkę niefortunnie próbował wybić obrońca Milanu Mateo Musacchio, ale odbił ją tak, że musiał interweniować Gianluigi Donnarumma. Jakimś cudem to obronił, ale wobec dobitki Nicolo Zaniolo był bezradny.
Roma poszła za ciosem. Po 25 minutach mogła i powinna prowadzić. W doskonałej sytuacji znalazł się Edin Dżeko, strzelał mocno głową, ale znów instynktownie obronił Donnarumma.
Owszem, gole były, ale hit 22. kolejki rozczarował. Klarownych okazji było jak na lekarstwo. Po czwartym i piątym zespole ligi spodziewano się więcej.
Roma - Milan 1:1bramki: 46' Zaniolo - 26' Piątek