Robert Lewandowski strzelił dwa gole w pierwszej połowie meczu Espanyol - FC Barcelona - Primera Division

14/05/2023, 20:32 GMT+2

Wszystko wskazuje na to, że Robert Lewandowski odzyskał formę. Polak potwierdził dobrą grę w derbowym meczu z Espanyolem, strzelając dwa gole w pierwszej połowie, na przestrzeni zaledwie 30 minut.

Po piorunującym wejściu w sezon i znakomitej jesieni "Lewy" złapał wyraźną, niespotykaną od lat zadyszkę, która zaczęła się właściwie jeszcze chwilę przed mundialem. Wiosną nie trafiał seriami, lecz gdy już wreszcie odpoczął i odzyskał pełnię sił oraz zdrowia, znów zaczął wykazywać się snajperskim talentem.
Tak też było w niedzielę na RCDE Stadium. Barcelona musiała wygrać, aby zapewnić sobie mistrzowski tytuł. Co zrobił więc jeden z jej liderów? Wywiązał się w należyty sposób ze swoich obowiązków.
20. gola ligowego w sezonie strzelił, nabiegając w 11. minucie w piątkę bramkarską na zagranie Alejandro Balde, które zamknął uderzeniem... udem, wyprowadzając Barcę na prowadzenie. Cała klasa napastnika. Nieważne, jak i czym. Ważne, aby trafić do siatki.

Drugą bramkę w meczu i 21. w sezonie Primera Division zdobył w 40. minucie. Wówczas na wślizgu, z najbliższej odległości zamknął płaską centrę Raphinhy. Barca prowadziła do przerwy już 3:0, właśnie dzięki swojemu liderowi i dzięki jego bramkom godnym tytułu mistrzowskiego,

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Barcelony 4:2. Tym samym Duma Katalonii sięgnęła po 27. mistrzostwo Hiszpanii.
Espanyol - FC Barcelona 2:4 (0:3)
Bramki: Javi Puado (73.), Joselu (90+2) - Robert Lewandowski (11., 40.), Alejandro Balde (20.), Jules Kounde (53.).
Autor: mb/po / Źródło: eurosport.pl