Robert Lewandowski strzelił 200. gola w Bundeslidze

06/04/2019, 16:57 GMT+2

Robert Lewandowski w końcu się doczekał. Został piątym piłkarzem, który w 56-letniej historii Bundesligi strzelił co najmniej 200 goli. Uczcił to od razu bramką numer 201.

Lewandowski na swoją jubileuszową bramkę zapracował w 17. minucie hitu 28. kolejki z Borussią Dortmund, wyjątkowym dla siebie rywalem. W końcu to w BVB przeżywał pierwsze najpiękniejsze chwile w Niemczech.
Wykorzystał błąd obrońcy. Dan-Axel Zagadou podał za lekko, jakoś tak niepewnie, polski napastnik piłkę przechwycił, za chwilę przerzucił ją nad wybiegającym bramkarzem i w dość ekwilibrystyczny sposób, padając na murawę, strzelił do pustej bramki.
No tak, dwusetny gol w Bundeslidze musiał być wyjątkowy. 284 występów, 200 bramek. Pan Lewandowski.
Jubileusz Lewandowski świętował we właściwy sobie sposób - strzelając jeszcze jednego gola. W 89. minucie kapitan reprezentacji Polski ustalił wynik spotkania na 5:0, strzelając z bliska do pustej bramki.

Lewandowski piąty

W liczącej ponad pół wieku historii niemieckiej ligi tylko czterem piłkarzom udało się nastrzelać co najmniej 200 goli: Manfredowi Burgsmuellerowi (212 goli), Juppowi Heynckesowi (220), Klausowi Fischerowi (268) oraz Gerdowi Muellerowi (365).
- Kiedy w 2010 roku trafiłem do Bundesligi, nawet nie myślałem, że osiągnę kiedyś tę granicę - przyznał niedawno RL9 na łamach magazynu "Kicker".