Real wygrał po męczarniach z Huescą

09/12/2018, 17:41 GMT+1

Spore męczarnie Realu Madryt w 15. kolejce Primera Division. Królewscy po szybkim objęciu prowadzenia w meczu z Huescą, inicjatywę oddali beniaminkowi. Uratował ich bramkarz Thiabut Courtois. Skończyło się skromną wygraną 1:0.

Gdy w 8. minucie niepilnowany Gareth Bale bez przyjęcia uderzył piłkę z powietrza nie dając bramkarzowi gospodarzy szans, wydawało się, że to będzie kolejny łatwy mecz dla Królewskich. Nic bardziej mylnego.
Dla Walijczyka był to pierwszy, ligowy gol od trzech miesięcy. Poprzednią bramkę w La Liga zdobył pierwszego września.
W pierwszej połowie Królewscy oddali jeszcze tylko jeden celny strzał - tak mizernie pod tym względem w tym sezonie jeszcze nie było. Stroną dominującą niespodziewanie byli gospodarze. Thibaut Courtois co rusz musiał interweniować.

Nieskuteczny beniaminek

Belg pokazał największą klasę przy strzałach Chimy Avila i Davida Ferreiro, gdy końcówkami palców wybił piłkę na rzut rożny. W drugiej partii znacznie częściej był zatrudniany. Wielokrotnie też sprzyjało mu szczęście. Jak choćby w sytuacji tuż po rozpoczęciu drugiej części. Wyborną szansę na doprowadzenie do remisu miał Gonzalo Melero, jednak z dwóch metrów nie zdołał trafić do pustej bramki. Królewscy odpowiadali tylko za sprawą Bale'a. Wynik się nie zmieniał.
Huesca zwietrzyła swoją szansę. W końcówce postawiła wszystko na jedną szalę. Efekt? Trzy okazje. Najpierw próbował Cucho Hernandez. Po jego uderzeniu piłka poszybowała nad poprzeczką! Potem, w doliczonym czasie Real uratował Dani Carvajal, który wybił zmierzającą do bramki futbolówkę. Chwilę później kapitalną paradą popisał się Courtois. Belg świetnie przerzucił piłkę nad poprzeczką po ni to strzale, ni podaniu Jorge Miramona. Trzy punkty dla Realu stały się faktem.
To ósme zwycięstwo Królewskich w dziewięciu ostatnich meczach biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki pod wodzą Santiago Solariego. Dzięki tej wygranej Real awansował na czwarte miejsce kosztem Alaves. Do prowadzącej Barcelony traci pięć punktów.