Real rozbił APOEL, Borussia za burtą Ligi Mistrzów

21/11/2017, 21:40 GMT+1

W grupie H Ligi Mistrzów już niemal wszystko jasne. W 1/8 finału rozgrywek zagrają Tottenham i Real Madryt. Odpada Borussia Dortmund, która miała już tylko iluzoryczne szanse, by wciąż walczyć o najważniejsze piłkarskie trofeum w Europie.

BVB chcąc wciąż liczyć się w grze o awans musiała pokonać Koguty, ale też liczyć na wpadkę Królewskich na Cyprze, gdzie ci grali z APOEL-em. Niestety dla fanów niemieckiej drużyny żaden z warunków nie został spełniony. Mimo, że Borussia z angielską ekipą prowadziła.
Gola dał jej, wracający do składu po zawieszeniu dyscyplinarnym, Pierre-Emerick Aubameyang. W akcji bramkowej kluczową rolę odegrał Andrij Jarmolenko, który obsłużył Gabończyka cudownym zagraniem piętą. 1:0 dla gospodarzy, w których składzie wciąż brakuje kontuzjowanego Łukasza Piszczka, utrzymało się do przerwy. Tuż po niej swojego szóstego gola w rozgrywkach strzelił Harry Kane i na Signal Iduna Park był remis.
Stracony gol wyraźnie podciął skrzydła zawodnikom BVB, a to i tak nie był koniec. Zwycięską bramkę dla Spurs na kwadrans przed końcem wbił Koreańczyk Hueng Min Son. Borussia nie spełniła podstawowego warunku - nie wygrała. Wynik Realu był dla niej zatem mniej ważny.

Kanonada Królewskich

Królewscy, mimo nieimponującej formy, byli murowanym faworytem meczu w Nikozji. Zaskoczenia nie było, bo być chyba nie mogło. Zawodnicy Zinedine'a Zidane'a kwestię wyniku rozstrzygnęli już przed przerwą, na którą schodzili z czterobramkowym prowadzeniem.
Strzelanie rozpoczął Luka Modrić, który bardzo ładnie przymierzył z powietrza. Później trafienia świętowali też Nacho i Karim Benzema, który przełamał strzelecką niemoc i zaliczył pierwszego i drugiego gola w rozgrywkach.
Francuz swój dublet skompletował w siedem minut, czego wyraźnie pozazdrościł mu Cristiano Ronaldo. CR7 swój show zaczął po zmianie stron i osiągnięcie Benzemy skopiował. A potrzebował nawet mniej czasu. Trafił dwa razy w pięć minut.
W Nikozji 0:6. Pogrom.
Na kolejkę przed końcem w tabeli grupy H prowadzi Tottenham z 13 punktami. Drugi jest Real, który ma trzy oczka mniej. Te dwie ekipy stoczą korespondencyjny pojedynek o zwycięstwo w grupie i rozstawienie w 1/8 finału.
Borussia i APOEL w pięciu meczach uzbierały ledwie po dwa punkty.