Real Madryt - Celta Vigo: wynik i relacja - Primera Division

02/01/2021, 22:02 GMT+1

Real Madryt udanie rozpoczął nowy rok. W meczu 17. kolejki Primera Division Królewscy pokonali Celtę Vigo 2:0 i przynajmniej na chwilę objęli prowadzenie w ligowej tabeli.

W ostatnim miesiącu Real imponował formą. W tabeli La Liga znalazł się dwa punkty za Atletico Madryt. Trzeba jednak podkreślić, że lokalny rywal Królewskich rozegrał dwa mecze mniej.
Celta również mogła pochwalić się imponującą serią meczów bez porażki. Po raz ostatni piłkarze z Vigo schodzili z boiska pokonani w końcówce listopada.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się

Spotkanie z Realem również mogli rozpocząć znakomicie. Już w pierwszych minutach Iago Aspas przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki Thibautem Courtois, ale golkipera gospodarzy uratował Nacho.
Hiszpan wybił piłkę i w tej samej akcji Real wyszedł z kontrą. Marco Asensio urwał się lewą stroną i wrzucił futbolówkę na głowę zamykającego akcję Lucasa Vazqueza. 29-latek z najbliższej odległości pokonał bramkarza.
Od tego momentu mistrzowie Hiszpanii cofnęli się do defensywy i od czasu do czasu próbowali wyprowadzać szybkie ataki. Celta utrzymywała się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. Courtois był praktycznie bezrobotny.

Asensio w końcu strzelił

Po przerwie Królewscy skorzystali z błędu gości, którzy stracili piłkę w środku pola. Szybko przetransportowali ją w okolice pola karnego, gdzie Vazquez wyłożył ją Asensio, a ten posłał piłkę do siatki. To jego pierwszy gol w tym sezonie.
Swoją szansę na gola miał również Karim Benzema. Francuz wpadł z piłką w szesnastkę, ale strzelił tuż obok słupka.
Dzięki wygranej piłkarze Zinedine Zidane'a przynajmniej przez kilkanaście godzin będą nowym liderem hiszpańskiej ekstraklasy. Wyprzedzają o jeden punkt Atletico (35 pkt), które w niedzielę zagra na wyjeździe z Alaves.
Real Madryt - Celta Vigo 2:0 (1:0)
Bramki: Vazquez (6'), Asensio (53')
Autor: Skrz / Źródło: eurosport.pl