Rangers FC - Standard Liege: wynik na żywo i relacja live - Liga Europy

04/12/2020, 06:50 GMT+1

Piłkarze Standardu Liege dwukrotnie prowadzili w Glasgow, by ostatecznie przegrać w czwartkowy wieczór z tamtejszym Rangers FC 2:3 w meczu grupy D Ligi Europy. Piąty zespół poprzedniego sezonu belgijskiej ekstraklasy stracił tym samym szanse na awans do fazy pucharowej.

Goście niezwykle udanie rozpoczęli rywalizację na Ibrox Stadium. W szóstej minucie gola strzelił dla nich Maxime Lestienne, a w 41. Duje Cop (po bolesnym zderzeniu ze słupkiem w tej sytuacji nie wyszedł już na drugą połowę). Szkoci odpowiadali trafieniami Connora Goldsona w 39. i Jamesa Taverniera tuż przed przerwą.
W drugiej połowie padła już tylko jedna bramka, ale za to niezwykle cenna. Zwycięstwo Rangers oraz awans do 1/16 finału dał w 63. minucie Scott Arfield, wykańczając strzałem z pola karnego efektowną akcję całego zespołu i piękne podanie po ziemi Ryana Kenta.

Rekordzista McGregor

38-letni bramkarz wicemistrza Szkocji Allan McGregor ustanowił w czwartek klubowy rekord występów w europejskich pucharach. To był jego 83. taki mecz.
Rangers z 11 punktami prowadzą w tabeli. Tyle samo zgromadziła Benfica, ale ustępuje gorszym bilansem bezpośrednich spotkań. Lech oraz Standard zdobyły po trzy punkty i nie mają już szans na awans do fazy pucharowej.
W czwartek wicemistrzowie Polski przegrali na wyjeździe z Benficą Lizbona 0:4.

Rangers FC - Standard Liege 3:2 (2:2)
Bramki: dla Rangers - Connor Goldson (39), James Tavernier (45), Scott Arfield (63); dla Standardu - Maxime Lestienne (6), Duje Cop (41).
Sędzia: Bojan Pandzic (Szwecja). Mecz bez udziału publiczności.
Autor: br/twis / Źródło: Eurosport.pl; PAP