Raków Częstochowa - Stal Mielec: wynik i relacja - PKO BP Ekstraklasa

14/03/2022, 20:40 GMT+1

Raków Częstochowa wygrał u siebie ze Stalą Mielec 2:1 w meczu kończącym 25. kolejkę PKO BP Ekstraklasy. Dzięki temu zwycięstwu zespół trenera Marka Papszuna objął prowadzenie w tabeli. O jeden punkt wyprzedza drugą Pogoń Szczecin, a o dwa kolejnego Lecha Poznań.

Wygrana nie przyszła łatwo Rakowowi. Po pierwszej, bezbramkowej połowie, w piątej minucie drugiej części gry prowadzenie gospodarzom dał Deian Sorescu, który wykorzystał nieumiejętne wybicie piłki przez defensorów gości. To pierwsze trafienie w polskiej lidze Rumuna pozyskanego zimą z Dinama Bukareszt.

Raków ogrywa Stal

W 69. minucie strzałem z dystansu wyrównał Krystian Gettinger, a udział w tym golu ma również nieporadnie interweniujący bośniacki bramkarz Rakowa Vladan Kovacević.

Losy spotkania rozstrzygnęła bramka Iviego Lopeza z rzutu karnego w 81. minucie. To 13. gol w tym sezonie Hiszpana, który na czele klasyfikacji strzelców dołączył do Szweda Mikaela Ishaka z Lecha Poznań.

Raków, który z pięciu tegorocznych meczów ligowych wygrał cztery, raz zremisował i jest jedynym zespołem bez porażki, z dorobkiem 51 punktów został liderem tabeli. Inne drużyny czołówki w tej kolejce straciły punkty. Pogoń zremisowała na wyjeździe z Cracovią 1:1, a Lech - także w Krakowie - uzyskał identyczny wynik z Wisłą.

W następnej kolejce, w sobotę, Raków podejmie broniącą tytułu Legię Warszawa. Z tą ekipą zmierzy się także 6 kwietnia w półfinale Pucharu Polski.

Raków Częstochowa - PGE FKS Stal Mielec 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Deian Sorescu (49), 1:1 Krystian Getinger (69), 2:1 Ivi Lopez (81-karny).
Żółta kartka - Raków Częstochowa: Fran Tudor, Zoran Arsenic. PGE FKS Stal Mielec: Arkadiusz Kasperkiewicz.
Sędzia: Paweł Malec (Łódź). Widzów 4 028.
Autor: dasz/po / Źródło: eurosport.pl, PAP