Puchar Niemiec: Bone Uaferro zatrzymał Jahn Regensburg

13/08/2019, 18:15 GMT+2

Mecz pierwszej rundy Pucharu Niemiec między FC Saarbrucken a SSV Jahn Regensburg był rywalizacją drużyn z niższych klas rozgrywkowych, lecz jedna z akcji tego spotkania spokojnie może aspirować poziomem do Ligi Mistrzów. Obrońcy gospodarzy Bone Uaferro udało się w fantastyczny sposób wybić piłkę głową z linii bramkowej.

Była końcówka pierwszej połowy, a na tablicach widniał remis 0:0. Wtedy 27-letni stoper wykazał się wyjątkową czujnością w zamieszaniu w polu karnym. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła oraz błędzie bramkarza gospodarzy SSV Jahn Regensburg był już o centymetry od prowadzenia.

Poszli w ślady kolegi

Występujący od tego sezonu w FC Saarbrucken Uaferro w sobie tylko znany sposób uchronił jednak drużynę od straty gola. Już na linii bramkowej Niemiec podbił głową piłkę, ta trafiła w poprzeczkę i wróciła do gry. Goście spróbowali jeszcze dokończyć dzieła, ale kolejni defensorzy zespołu z Saarbrucken poszli w ślady kolegi i wybili piłkę poza boisko.
Ostatecznie czwartoligowe Saarbrucken sensacyjnie poradziło sobie z drugoligowym rywalem z Ratyzbony. Miejscowi wygrali 3:2. Gospodarzom kolejną rundę zapewnił gol Gilliana Jurchera z doliczonego czasu gry drugiej połowy, lecz udział Uaferro w awansie był niewątpliwy.

Cały sezon Pucharu Niemiec można oglądać w Eurosporcie oraz Eurosport Playerze. Emocje gwarantowane.

Autor: mb\kwoj / Źródło: eurosport.pl