Puchar Niemiec 2021/22. Hamburger SV - SC Freiburg: wynik i relacja - Piłka nożna

19/04/2022, 20:45 GMT+2

SC Freiburg awansował do finału Pucharu Niemiec. W pierwszym półfinale rozgrywek ekipa z Bundesligi pokonała na wyjeździe grający na zapleczu ekstraklasy Hamburger SV 3:1. Losy triumfu rozstrzygnęły się jeszcze w pierwszej części spotkania, wygranej przez gości różnicą trzech goli.

Oba zespoły zmierzyły się ze sobą po raz pierwszy od kwietnia 2018 roku. Wówczas górą był Hamburger SV, który, mimo wygranej, nie zdołał wtedy utrzymać się w Bundeslidze. Od tego czasu drużyna z północy kraju bezskutecznie walczy o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej.
Na drugim biegunie znajduje się z kolei SC Freiburg, dla którego szczególnie udany jest trwający sezon. Na cztery kolejki przed końcem podopieczni Christiana Streicha zajmują wysokie, piąte miejsce, a do czwartego w tabeli Bayeru Leverkusen tracą zaledwie jedno oczko.

Zabójcza pierwsza połowa gości

Wtorkowe starcie na Volksparkstadion z większym animuszem rozpoczęli gospodarze, ale to goście wyprowadzili dwa szybkie ciosy.
W 11. minucie piłkarze z Fryburga wykonywali rzut rożny. Po zamieszaniu w polu karnym nieporadnie w bramce interweniował Daniel Heuer Fernandes, a celną główką piłkę w siatce umieścił Nils Petersen.
Kilka minut później było już 0:2. Z dystansu huknął defensywny pomocnik Nicolas Hofler, a futbolówka po rykoszecie od obrońcy zaskoczyła golkipera hamburczyków.
W 34. minucie ekipa z Bundesligi dołożyła kolejne trafienie. W szesnastce gospodarzy Moritz Heyer sfaulował Nico Schlotterbecka, a jedenastkę pewnym uderzeniem pod poprzeczkę na gola zamienił Vincenzo Grifo.

Hamburger SV gonił, ale nie dogonił

Zawodnicy Hamburgera SV byli wyraźnie podłamani bardzo niekorzystnym rezultatem. W drugiej części gry nie zamierzali jednak składać broni, ale brakowało im skuteczności pod bramką rywali. Niezłych szans nie wykorzystali najbardziej aktywny wśród gospodarzy Bakery Jatta, a także niedoszły reprezentant Polski Sonny Kittel.
W końcówce drugoligowy klub było stać jedynie na strzelenie honorowego gola. Z lewej strony zacentrował wprowadzony z ławki Miro Muhmeim, a celną główką popisał Robert Glatzel.
Do finału, swojego pierwszego od sezonu 2012/13, zasłużenie awansowali jednak goście.
W nim rywalem Freiburga będzie zwycięzca środowego starcia pomiędzy RB Lipsk a stołecznym Unionem.
Początek spotkania o 20.45. Transmisja na antenie Eurosportu 2 i w Eurosporcie Extra w Playerze.
Mecz decydujący o Pucharze Niemiec odbędzie się 21 maja na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.
Hamburger SV - SC Freiburg 1:3 (0:3)
Bramki: Glatzel (88.) - Petersen (11.), Hofler (17.), Grifo (34.).
Autor: rozniat / Źródło: eurosport.pl