PSG - Real Madryt: Liga Mistrzów 2019/20. Real nie oddał celnego strzału

19/09/2019, 06:29 GMT+2

Dawno nie widziano tak bezradnych piłkarzy Realu. Z Paryża wyjechali pobici i z bagażem trzech goli. Sami nie zrobili nic, żeby bramkę zdobyć. "W taki sposób Ligi Mistrzów się nie wygra" - konkluduje wychodzący w Madrycie dziennik "Marca".

PSG obnażył niedoskonałości Realu i zasłużenie wygrał 3:0. Goście prezentowali się, jakby pięć minut wcześniej się skrzyknęli i pierwszy raz ze sobą zagrali. Bez pomysłu i serca. Nie oddali w środę ani jednego celnego strzału na bramkę. Statystycy w Hiszpanii policzyli, że madrytczykom taka "sztuka" udała się pierwszy raz od 10 lat, dokładnie od 578 meczów.
"Najgorsze właśnie nadeszło" - podsumowała gorzko "Marca".
Real przypomina wielki, rozgrzebany plac budowy. Latem prezes Florentino Perez wydał na wzmocnienia 307,5 mln euro. Co więcej, czterech z pięciu sprowadzonych piłkarzy zagrało w Paryżu, ale każdy zagrał na tym samym, kiepskim poziomie.
Eder Militao zastąpił pokutującego za kartki Sergio Ramosa, Ferland Mendy kontuzjowanego Marcelo, a Eden Hazard oraz wprowadzony w drugiej połowie Luka Jović nie wnieśli nic specjalnego do ofensywnych poczynań madrytczyków.

Zemsta była słodka

Może wszystko wyglądałoby inaczej, gdyby w Paryżu mogli zagrać inni kontuzjowani: Luka Modrić, Isco i Marco Asensio. Może…
Ale PSG też nie zagrał w najmocniejszym zestawieniu. Aż strach pomyśleć, jakim wynikiem mecz by się zakończył, gdyby u gospodarzy wystąpili Neymar (pauzował za obrażenie sędziego), Mbappe i Cavani (urazy).
Pikanterii sprawie dodaje fakt, że madrytczykom dali się we znaki dwaj byli piłkarze Realu, niechciani w stolicy Hiszpanii. Angel Di Maria strzelił dwa gole, a bramki PSG strzegł Keylor Navas.
1. kolejka Ligi Mistrzów:środa, 18 wrześniagrupa AParis Saint-Germain - Real Madryt 3:0 (2:0)Club Brugge - Galatasaray Stambuł 0:0grupa BBayern Monachium - Crvena Zvezda Belgrad 3:0 (1:0)
Olympiakos Pireus - Tottenham Hotspur 2:2 (1:2)