Przemysław Frankowski z golem w meczu Lens - Reims: wynik i relacja - Ligue 1

13/05/2023, 05:12 GMT+2

Przemysław Frankowski ma dobry czas we francuskiej Ligue 1. Polak zdobył bramkę w wygranym 2:1 meczu przed własną publicznością z Reims w 32. kolejce.

Gospodarze źle rozpoczęli mecz. Od 19. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce, którą otrzymał Kevin Danso. Cztery minuty później zespół Reims objął prowadzenie po golu Folarina Balaguna.

Wspaniały miesiąc Polaka

Wyrównującą bramkę zdobył w 40. minucie Frankowski, wykorzystując rzut karny. Polak, grający w tym spotkaniu na pozycji prawego wahadłowego, zaskoczył bramkarza strzałem w środek. Yehvann Diouf wybrał swoją prawą stronę.
To czwarty gol piłkarza reprezentacji Polski w tym sezonie, a trzeci w ciągu nieco ponad miesiąca. Przed tygodniem 28-latek zanotował asystę w niezwykle ważnym wygranym 2:1 meczu z Olympique Marsylia.

Taki sam wynik padł również w piątek na Stade Felix-Bollaert. Na początku drugiej połowy trzy punkty gospodarzom dało trafienie lidera drużyny Seko Fofany.

Coraz bliżej powrotu do Ligi Mistrzów

W tabeli Lens umocniło się na drugim miejscu i jest coraz bliżej zapewnienia sobie bezpośredniego awansu do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie i pierwszego uczestnictwa w europejskich pucharach od sezonu 2007/08. Do lidera i broniącego tytułu Paris Saint-Germain ekipa Francka Haisego traci tylko trzy punkty.
Paryżanie będą podejmować w sobotę Ajaccio, w składzie prawdopodobnie z Leo Messim, który dostał zgodę na powrót do drużyny po krótkim zawieszeniu za samowolną podróż do Arabii Saudyjskiej. Trzecia w lidze jest Marsylia.