Poważna kontuzja i długa przerwa w grze pomocnika Realu

09/11/2020, 16:26 GMT+1

Złe informacje dla kibiców Realu Madryt. Badanie wykonane u piłkarza Królewskich Federico Valverdego wykazało pęknięcie kości piszczelowej prawej nogi - poinformował klub z hiszpańskiej ekstraklasy.

Valverde w niedzielnym meczu z Valencią, przegranym przez Real 1:4, grał do 76. minuty. Potem został zmieniony przez Niemca Toniego Kroosa.

Duży kłopot Realu

Uraz 22-letniego piłkarza, który jest ważną postacią w drużynie prowadzonej przez trenera Zinedine'a Zidane'a, to duży kłopot dla Królewskich. W tym sezonie zagrał we wszystkich rozgrywkach w 11 meczach i strzelił trzy gole.

Klub z Madrytu nie podał, jak długo będzie musiał on pauzować, ale hiszpańskie media sugerują, że przerwa w grze urugwajskiego pomocnika potrwa od miesiąca do dwóch.

Valverdego zabraknie nie tylko w najbliższych meczach ligowych, ale i w listopadowych spotkaniach Urugwaju w eliminacjach mistrzostw świata 2022 z Kolumbią i Brazylią.
Autor: dasz\kwoj / Źródło: PAP, eurosport.pl