Premier League. Grali Mateusz Klich i Jan Bednarek. Jak się spisali? Wyniki sobotnich meczów i relacja - piłka nożna

23/10/2021, 16:21 GMT+2

Kolejne występy reprezentantów Polski w Premier League. W sobotę Jan Bednarek i jego Southampton F.C. po pełnym zwrotów akcji meczu zremisowało 2:2 z Burnley. Niezbyt udane spotkanie zaliczył Mateusz Klich, którego Leeds United uratowało punkt w starciu z Wolverhampton Wanderers (1:1).

Oddalić się od strefy spadkowej - to był główny cel, który w najbliższej kolejce przyświecał zespołom, z polskimi kadrowiczami w składzie.
15. w tabeli było Southampton F.C. Bednarka, a dwie lokaty niżej Leeds Klicha.
Obie ekipy w sobotę grały u siebie - "Święci" z Burnley, a "Pawie" z Wolverhampton. Biało-Czerwoni wybiegli w pierwszych składach swoich zespołów.

Szalony mecz zespołu Bednarka

W lepszym nastroju jest jednak Bednarek. Choć jego zespół szybko dał się zaskoczyć, to z uporem ruszył do odrabiania strat. W efekcie jeszcze przed przerwą Southampton wyrównało, a na początku drugiej połowy cieszyło się z prowadzenia za sprawą 20-letniego Albańczyka Armando Broji.
Świętowanie nie trwało jednak długo. Gości znów zaskoczył Iworyjczyk Maxwel Cornet, ustalając wynik na 2:2.
Trudno bezpośrednio winić Bednarka za stratę tych goli.

Klich zawiódł, Leeds się uratowało

Słabe spotkanie rozegrał Klich. Tego dnia Polak nie był w najlepszej dyspozycji, zresztą podobnie, jak jego koledzy. Poza celnym strzałem, z którym poradził sobie bramkarz, niczym konkretnym się nie wyróżnił. Boisko opuścił w 63. minucie.
W doliczonym czasie gry Leeds wywalczyło rzut karny. Do piłki podszedł Rodrigo i z zimną krwią go wykorzystał (1:1). Dzięki temu piłkarze United wyszarpali kolejny cenny punkt.
We wcześniejszych sześciu meczach angielskiej ekstraklasy Klich strzelił gola i zanotował jedną asystę.