Półfinały Pucharu Polski: Raków - Lechia, Jagiellonia - Miedź

15/03/2019, 12:17 GMT+1

Po wyeliminowaniu Lecha Poznań i Legii Warszawa pierwszoligowy Raków Częstochowa zagra z liderem ekstraklasy Lechią Gdańsk w półfinale piłkarskiego Pucharu Polski. Losowanie par odbyło się w piątek w Warszawie.

W ćwierćfinale rozgrywek doszło do sporej sensacji, kiedy Raków wyeliminował broniącą trofeum Legię Warszawa, wygrywając po dogrywce 2:1.
Teraz podopieczni Marka Papszuna będą mieli okazję po raz kolejny sprawić niespodziankę. Za taką na pewno trzeba by było uznać ewentualne wyeliminowanie aktualnego lidera ekstraklasy.

Para z ekstraklasy

W drugiej parze zagrają dwa zespoły z ekstraklasy - Miedź Legnica i Jagiellonia. Miedź w czwartek pokonała na wyjeździe pierwszoligową Puszczę Niepołomice 1:0. Z kolei Jaga dwa dni wcześniej odprawiła innego reprezentanta zaplecza ekstraklasy Odrę Opole 2:0.
Mecze półfinałowe Pucharu Polski zaplanowano na kwiecień. W półfinale nie ma rewanżów, dlatego o awansie - przy remisie po regulaminowych 90 minutach - zadecyduje dogrywka, a potem rzuty karne.
W stolicy tradycyjnie odbędzie się także finał rozgrywek - 2 maja na PGE Narodowym.
Autor: dasz/twis / Źródło: eurosport.pl