PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin, wynik

18/10/2019, 18:02 GMT+2

Pogoń Szczecin pokonała na wyjeździe Zagłębie Lubin 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił już w 6. minucie Adam Buksa. Portowcy dzięki temu zwycięstwu mogą być pewni, że po 12. kolejce wciąż będą liderem ekstraklasy.

Przed przerwą na mecze eliminacji do Euro 2020 Pogoń niespodziewanie przegrała na własnym boisku z beniaminkiem Rakowem Częstochowa. Szansy na wspięcie się wtedy na szczyt tabeli nie wykorzystała Cracovia, który tylko zremisowała u siebie z Górnikiem. Dzięki temu do 12. kolejki Portowcy ponownie przystępowali w roli lidera ekstraklasy.
W piątek piłkarze Kosty Runjaicia mierzyli się na wyjeździe ze znajdującymi się ostatnio w wysokiej formie zawodnikami Zagłębia Lubin. Miedziowi nie przegrali czterech meczów z rzędu, trzykrotnie schodząc z boiska z kompletem punktów.

Błyskawiczny Buksa

Lider ze Szczecina do pracy zabrał się błyskawicznie. Już w 6. minucie goście otworzyli wynik spotkania. Na lewej stronie pola karnego Jakubowi Tosikowi uciekł Srdan Spiridonović. Były reprezentant austriackiej młodzieżówki podał do Adama Buksy, który płaskim strzałem z jedenastu metrów pokonał Dominika Hładuna.
Chwilę później sędzia Szymon Marciniak musiał skorzystać z pomocy systemu VAR. W polu karnym gospodarzy upadł Spiridonović, ale po wideoweryfikacji arbiter uznał, że Pogoni nie należała się jedenastka.

Szanse Zagłębia

Zagłębie szybko mogło doprowadzić do wyrównania, jednak w dobrej sytuacji bardzo niecelnie główkował Alan Czerwiński.
Niewiele brakowało, a Miedziowi od mocnego uderzenia rozpoczęliby drugą połowę. Groźny strzał oddał Sasa Żivec. Piłka o centymetry minęła bramkę Dante Stipicy.
Do kolejnej ciekawej sytuacji kibice Zagłębia musieli czekać aż do 83. minuty. Filip Starzyński oddał sytuacyjny strzał z bliska, ale świetną interwencją nogami popisał się Stipica.
Pogoń wygrała w Lubinie z Zagłębiem 1:0 i bez względu na wynik pozostałych meczów, pozostanie liderem ekstraklasy.
Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)Bramka: Buksa 6
Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Alan Czerwiński, Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Sasa Balic - Sasa Zivec (90. Maciej Dąbrowski), Bartosz Slisz, Jakub Tosik (78. Łukasz Poręba), Filip Starzyński, Damjan Bohar - Patryk Szysz (80. Asmir Suljic).

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Kostas Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Igor Łasicki, Hubert Matynia - Srdjan Spiridonovic (72. Santeri Hostikka), Tomas Podstawski (79. Damian Dąbrowski), Zvonimir Kozulj, Sebastian Kowalczyk - Adam Buksa (80. Adam Frączczak)
Autor: Kali/twis / Źródło: eurosport.pl