PKO BP Ekstraklasa: Piast Gliwice - Cracovia, wynik i relacja - piłka nożna

19/03/2021, 19:57 GMT+1

Piast Gliwice pnie się w ligowej tabeli. Na inaugurację 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Waldemara Fornalika pokonali znajdującą się w kryzysie Cracovię 2:0.

Krakowianie ruszyli do ataku od pierwszej minuty, ale już w siódmej przegrywali 0:1.

Świerczok zapewnił szybkie prowadzenie

Kapitan Piasta Gerard Badia prostopadłym podaniem uruchomił wychodzącego z własnej połowy Jakuba Świerczoka, który minął bramkarza i mimo wysiłków obrońców rywala ulokował piłkę w siatce.
Strata gola nie spowodowała jakiegoś szturmu Pasów na gliwicką bramkę. Jedynie strzał głową Dawida Szymonowicza mógł sprawić pewne problemy Frantiskowi Plachowi. Potem zespół trenera Waldemara Fornalika częściej kończył swoje ataki pozycyjne uderzeniami.
Po przerwie piłkarze Cracovii nieco przyspieszyli, próbując rozerwać gliwicką defensywę. Niewiele zabrakło im do wyrównania w 58. minucie, kiedy Marcos Alvarez z bliska nie zdołał pokonać bramkarza Piasta.

Piast pozbawił Cracovię złudzeń

Gospodarze byli jednak skuteczniejsi. Po drugiej stronie boiska precyzyjnym uderzeniem z boku pola karnego popisał się Dominik Steczyk i Piast prowadził 2:0.

Szkoleniowiec gości Michał Probierz zdecydował się szybko na podwójną zmianę: na boisku pojawili się Thiago de Souza i Filip Piszczek.
Goście postawili na atak, tyle że nie kończyli swoich akcji dobrymi strzałami. Ostatnim akcentem spotkania było uderzenie Floriana Loshaja z rzutu wolnego, które obronił Plach.
Dzięki wygranej Piast awansował na piąte miejsce w tabeli, ale trzeba pamiętać, że pozostałe drużyny rozegrały o jeden mecz mniej.
Cracovia zajmuje 14. lokatę. Jeśli jednak beniaminkowie - Podbeskidzie Bielsko-Biała i Stal Mielec - wygrają swoje mecze, Pasy spadną na ostatnie miejsce.

Piast Gliwice - Cracovia Kraków 2:0 (1:0)
Bramki: Świerczok (7), Steczyk (62).
Piast Gliwice: Frantisek Plach - Bartosz Rymaniak, Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Jakub Holubek - Gerard Badia (85. Kristopher Vida), Patryk Sokołowski, Michał Chrapek (76. Patryk Lipski), Tomasz Jodłowiec, Dominik Steczyk (85. Mateusz Winciersz) - Jakub Świerczok (76. Michał Żyro).
Cracovia Kraków: Karol Niemczycki - Cornel Rapa (46. Diego Ferraresso), Dawid Szymonowicz, Ivan Marquez, Luis Rocha - Rivaldinho (68. Filip Piszczek), Ivan Fiolic (68. Thiago), Pelle van Amersfoort, Milan Dimun, Michal Siplak (58. Jakub Kosecki) - Marcos Alvarez (76. Florian Loshaj).
Autor: Skrz / Źródło: PAP