PAOK-u - Asteras Tripolis. Karol Świderski strzelił jedenastego gola w sezonie w Grecji - piłka nożna

11/04/2021, 20:16 GMT+2

Napastnik reprezentacji Polski Karol Świderski imponuje formą. Kadrowicz strzelił w niedzielę bardzo ładnego gola w meczu jego PAOK-u z Asterasem Tripolis w 29. kolejce greckiej ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Tego dnia poznaliśmy też mistrza kraju.

W obecnym sezonie Świderski jest wyróżniającym się piłkarzem swojego zespołu. Mimo że nie zawsze był podstawowym napastnikiem, to zdążył już strzelić 11 goli i zaliczyć siedem asyst.

Bramkarz bez szans

Tym razem rozegrał całe spotkanie. Bramka, którą zdobył nie tylko dała jego zespołowi punkt, ale była także bardzo efektowna.
W 56. minucie gry Polak dostał podanie od Douglasa, będąc tyłem do bramki, w okolicach jedenastego metra. Polak błyskawicznie obrócił się z piłką i huknął nie do obrony. Futbolówka odbiła się od poprzeczki, potem od murawy, a następnie z impetem wpadła do siatki. Rywale wyrównali dziewięć minut później, po trafieniu Juana Munafo.
W tabeli greckiej ekstraklasy PAOK zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 51 punktów. Nie ma już jednak szans na tytuł mistrzowski.
W niedzielę zapewnił go sobie Olympiakos, który wygrał u siebie z Panathinaikosem Ateny 3:1. Na siedem kolejek przed końcem klub z Pireusu o 22 wyprzedza drugi w tabeli Aris Saloniki. To 46. w historii triumf piłkarzy Olypiakosu w krajowej ekstraklasie.

Liczy na kolejne powołania

Świderski ma prawo być zadowolony ze swojej postawy. Z taką dyspozycją powinien spodziewać kolejnych powołań od trenera Paulo Sousy.
Pochodzący z Rawicza zawodnik niedawno zaliczył debiut w zespole narodowym. Młody napastnik wystąpił w marcowych meczach eliminacji mistrzostw świata z Andorą w Warszawie (gdzie strzelił gola na 3:0) i z Anglią (1:2) w Londynie.
Autor: dasz/TG / Źródło: eurosport.pl