Oygarden FK - Strommen IF: Hasan Kurucay strzelił fantastycznego gola z rzutu wolnego - 2. liga norweska

18/10/2020, 11:45 GMT+2

Gole z rzutów wolnych są czymś normalnym w piłce nożnej, ale strzelane z niemal połowy boiska z pewnością należą do rzadkości. Takim trafieniem popisał się w ten weekend Turek Hasan Kurucay. To trzeba zobaczyć.

Bramka z serii "stadiony świata" padła w meczu 21. kolejki drugiej ligi norweskiej pomiędzy drużynami z dołu tabeli - 15., przedostatnim Oygarden FK, a 14. Strommen IF.
Mimo że do przerwy prowadzili ci pierwsi, górą była ekipa przyjezdnych, która wszystkie gole strzelała między 68. i 87. minutą, wygrywając ostatecznie 4:1.
Najefektowniejszy był ten ostatni.

"Dużo ćwiczyłem"

Do rzutu wolnego ustawionego kilka metrów za środkiem boiska podszedł Kurucay. Rywale albo zlekceważyli dużą odległość od bramki, albo sądzili, że Strommen zdecyduje się na krótkie rozegranie, bo do tradycyjnego muru oddelegowali tylko jednego piłkarza.
Tymczasem 23-letni turecki obrońca zaskoczył wszystkich. Mimo blisko 40-metrowej odległości, uderzył z całej siły, a piłka chwilę później zakotwiczyła w bramce. Radość z trafienia była ogromna. Takich goli nie ogląda się nawet na konsoli.
- Po treningu wykonałem wiele rzutów wolnych, dużo ćwiczyłem, więc dobrze było zobaczyć, jak wchodzi - w ten sposób autor niezwykłego gola skomentował norweskiemu Eurosportowi bez wątpienia trafienie weekendu na tamtejszych boiskach.

Wziął przykład z rodaka

Bramka do złudzenia przypomina tę zdobytą przez innego Turka Hakana Calhanoglu. W lutym 2014 roku pomocnik grający wówczas w Hamburgerze SV popisał się niemal identycznym strzałem w spotkaniu z Borussią Dortmund.

Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl