Napoli zremisowało 0:0 z Torino w 24. kolejce

17/02/2019, 21:27 GMT+1

Mnóstwo dogodnych sytuacji i ani jednego gola. W 24. kolejce Serie A Napoli rozczarowało i na własnym boisku tylko zremisowało z niżej notowanym Torino 0:0.

Piłkarze Carlo Ancelottiego aż dwa z trzech ostatnich ligowych meczów kończyli wynikiem 0:0 i przeciwko Bykom z Turynu chcieli wrócić do skuteczności, którą imponowali od początku rozgrywek. Rywal wydawał się ku temu idealny, bo Napoli wygrało sześć z siedmiu (jeden remis) ostatnich meczów z Torino.

Szansa za szansą

W niedzielę ekipa wicelidera wykazywała wielką ochotę do gry już od pierwszego gwizdka. Napoli miało swobodę w rozgrywaniu ataków, a szczególnie aktywni byli Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. I właśnie akcja dwóch reprezentantów Polski mogła zapewnić Napoli prowadzenie. Pomocnik podał wzdłuż bramki, a napastnikowi zabrakło centymetrów, by wbić piłkę do siatki. Identyczną akcję przeprowadził też Fabian Ruiz i tym razem Milik zdołał uderzyć, ale nieznacznie się pomylił.
Oblężenie bramki Torino trwało w najlepsze. Swoje szanse mieli też Lorenzo Insigne, sam Ruiz, a dwa strzały Milika obronił Salvadore Sirigu. Goli wciąż nie było, Napoli coraz bardziej się irytowało.

Ratowały słupki

O ile przed przerwą neapolitańczyków zawiodła skuteczność, o tyle po przerwie jakby brakowało im pomysłu. Gospodarze zdecydowanie częściej utrzymywali się przy piłce, rozgrywali ją nawet na połowie rywala, ale zagrożenia pod bramką Torino z tego nie było. Coraz więcej było za to chaosu, niedokładność goniła niedokładność.
Dwadzieścia minut przed końcem znów pokazał się Milik, ale w niedzielę wyraźnie brakowało mu szczęścia. Tym razem napastnik dobrze przyjął sobie piłkę, ale trafił jedynie w słupek. Polak tylko załamywał ręce.
Taka sama reakcja była udziałem Insigne kilka akcji później. Włoch uderzył precyzyjnie sprzed pola karnego, ale znów skończyło się na słupku.
Napoli było w niedzielę drużyną zdecydowanie lepszą, ale nie potrafiło udokumentować przewagi. Skończyło się rozczarowującym 0:0.
Drużyna Zielińskiego i Milika pozostaje wiceliderem tabeli, ale jej strata do prowadzącego Juventusu wzrosła do 13 punktów.
Napoli - Torino 0:0