Gol i zmarnowany karny. Odmienne nastroje polskich napastników w MLS

24/10/2021, 08:33 GMT+2

Kacper Przybyłko bohaterem Philadelphia Union. Polski napastnik strzelił dla swojej drużyny jedynego gola w wygranym 1:0 meczu MLS z Nashville SC. Było to jego 11. trafienie w sezonie. Minioną noc gorzej będzie wspominał Patryk Klimala z New York Red Bulls.

Przybyłko, który rozegrał całe spotkanie, w 18. minucie gry wykorzystał rzut karny, a później został także ukarany żółtą kartką.

Zespół z Filadelfii z 49 punktami jest drugi w Konferencji Wschodniej, 20 punktów za prowadzącą ekipą New England Revolution, której zawodnikiem jest Adam Buksa.

Pudło Klimali

Szóste miejsce z dorobkiem 43 oczek zajmują na Wschodzie piłkarze New York Red Bulls. W sobotę pokonali na wyjeździe Columbus Crew 2:1, a w drugiej połowie rzut karny zmarnował Patryk Klimala. Polak nie trafił w bramkę. Później nieco się zrehabilitował, zaliczając asystę przy zwycięskim golu.

Autor: pqv / Źródło: PAP