Manchester City - Leeds United: wynik meczu i relacja - Premier League - Piłka nożna

10/04/2021, 13:47 GMT+2

Sensacja w Premier League. Pewnie zmierzający po mistrzostwo Anglii Manchester City przegrał na własnym boisku z Leeds United 1:2. Wynik jest tym bardziej zaskakujący, że Obywatele ponad pół meczu grali w przewadze jednego piłkarza.

27 wygranych w 28 meczach – tak prezentował się bilans Obywateli w lidze i pucharach w ostatnich miesiącach. Genialna forma sprawiła, że mistrzostwo Anglii wydaje się być już tylko formalnością. A skoro tak, to starcie z Leeds priorytetem nie było. Zdecydowanie ważniejsze będzie to środowe, kiedy City zmierzy się w Dortmundzie z Borussią w ćwierćfinale Ligi Mistrzów (2:1 w pierwszym meczu).
Mając na uwadze wyjazd do Niemiec, trener Pep Guardiola bardzo mocno zamieszał w podstawowym składzie. Na ławce rezerwowych pozostawił niemal wszystkie największe gwiazdy. I tak poczynania kolegów z boku oglądali: Kevin de Bruyne, Riyad Mahrez, Phil Foden, Ilkay Guendogan, a nawet środkowy obrońca Ruben Dias.

Zabójcza kontra tuż przed końcem

Od pierwszej minuty wybiegli piłkarze, którzy w takim zestawieniu grali po raz pierwszy. Ale to nie stanowiło dla nich wielkiego problemu. Od początku ruszyli do przodu, ale byli zwyczajnie nieskuteczni. A Leeds? Beniaminek grał mądrze, czekał na swoją szansę i w końcu taką otrzymał. Krótko przed przerwą Patrick Bamford dograł do Stuarta Dallasa, a obrońca z Irlandii Północnej strzelił już szóstego gola w sezonie.
Goście byli w euforii, ale szybko musieli wrócić na ziemię. Z czerwoną kartą z boiska wyleciał ich kapitan Liam Cooper.
Druga połowa zapowiadała się dla nich bardzo pracowicie. I taka też była. Na ich bramkę sunął atak za atakiem, ale gola stracili dopiero na kwadrans przed końcem. Dwójkową akcję zagrali Bernardo Silva z Ferranem Torresem i Obywatele wreszcie mieli wyrównanie.
Gospodarze złapali rywali za gardło i szukali zwycięskiego trafienia. Nie znaleźli, a co więcej, nadziali się na zabójczą kontrę. Kapitalnie przez całe boisku znów ruszył Dallas i bezlitośnie pokonał Edersona w sytuacji sam na sam. Skończyło się sensacją.

Mateusz Klich (Leeds) całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.
Manchester City po 32 rozegranych meczach ma na koncie 74 punkty. Drugi w tabeli Manchester United po rozegraniu dwóch spotkań mniej uzbierał 60 oczek. Leeds jest na bezpiecznym, dziewiątym miejscu.
Manchester City - Leeds 1:2 (0:1)
Bramki: Torres (76') - Dallas (42', 90+1')
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl