Makedonija GP - Akademija Pandev: kuriozalna czerwona kartka w Macedonii Północnej

25/02/2020, 05:25 GMT+1

Niecodzienna akcja na boiskach ligi macedońskiej. W meczu, w którym rywalizowały Makedonija GP z Akademiją Pandev, zawodnik tej drugiej drużyny otrzymał czerwoną kartkę za wyrzucenie piłki pod nogi przeciwnika, gdy ten pędził pod pole karne i miał już jedną piłkę pod nogami.

Świat futbolu widział już wiele kuriozalnych czerwonych kartek. Równie dziwacznej jak ta z niedzielnego meczu w Skopje dawno jednak nie było.

Sędzia pozostał niewzruszony

Do osobliwej akcji doszło w 65. minucie. Grający w Akademii Stefan Kostow próbował przeszkodzić rywalowi w kontynuowaniu akcji. Jego determinacja była tak duża, że zdecydował się na co najmniej dziwaczny wyczyn.
Sięgnął po znajdującą się poza boiskiem drugą piłkę, dogonił rywala i gdy już znalazł się przy nim, to rzucił jedną piłką w drugą. Akcję udało się przerwać, lecz na tym dobre informacje dla "pomysłowego" piłkarza się skończyły.
Sytuacja nie uszła uwadze arbitra. Pomimo protestów innych zawodników przyjezdnych, po chwili dyskusji sędzia pokazał Kostowowi czerwoną kartkę.

Walka o europejskie puchary

Ostatecznie klub ze Strumicy, którego właścicielem jest znany z gry na boiskach Serie A macedoński napastnik Goran Pandev, dograł mecz w dziesięciu i przegrał 0:1. Decydującą bramkę zdobył w doliczonym czasie gry Dejan Blażevski.
Liderem macedońskiej ekstraklasy jest Vardar. Makedonija GP i Akademija walczą o miejsce gwarantujące start w europejskich pucharach.
Autor: mb/łup / Źródło: eurosport.pl