Luca Waldschmidt doznał okropnej kontuzji w meczu Niemców z Białorusią - El. Euro 2020

17/11/2019, 15:35 GMT+1

To się nazywa mieć pecha. Niemiecki napastnik Luca Waldschmidt w meczu z Białorusią (4:0) wszedł na ostatnie minuty i chciał strzelić pierwszego w karierze gola w reprezentacji, a zamiast tego skończył spotkanie z poważnymi obrażeniami po zderzeniu z bramkarzem rywali.

Kariera 23-latka rozwija się bardzo dynamicznie. Latem był gwiazdą kadry U-21 na młodzieżowym Euro, teraz coraz częściej dostaje już szanse w seniorskiej drużynie prowadzonej przez Joachima Loewa.
Tak też było w sobotę. Grający o awans na przyszłoroczne mistrzostwa Starego Kontynentu Niemcy mieli wszystko pod kontrolą, prowadzili 4:0, więc do boju posłany został Waldschmidt. Była 84. minuta, rywale słaniali się na nogach, dlatego okazja na pierwsze trafienie była wyborna.

Poważne obrażenia

Zamiast tego skończyło się dramatem. Ledwie cztery minuty po wejściu na boisko Waldschmidt ruszył na bramkę rywali i boleśnie zderzył się z białoruskim bramkarzem Aleksandrem Gutorem. Młody Niemiec długo nie podnosił się z murawy. Ostatecznie opuścił ją w towarzystwie służb medycznych w doliczonym czasie gry. Ze stadionu trafił do szpitala w Moenchengladbach, gdzie przeszedł szczegółowe badania.

O ich wyniku poinformowała w niedzielę Niemiecka Federacja Piłkarska (DFB). Komunikat jest szokujący. Okazuje się, że w tym jednym zderzeniu Waldschmidt doznał złamania kości twarzoczaszki, wstrząśnienia mózgu oraz urazów prawego kolana i stawu skokowego. Młody piłkarz opuścił już zgrupowanie reprezentacji Niemiec i wrócił do Freiburga, gdzie rozpocznie leczenie. Na razie nie wiadomo, jak długa będzie jego przerwa w treningach.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu Niemcy zapewnili sobie awans na Euro 2020.
Autor: pqv / Źródło: eurosport.pl