Liverpool - RB Lipsk: wynik i relacja - Liga Mistrzów

10/03/2021, 22:05 GMT+1

Dwa mecze w Budapeszcie i dwa zwycięstwa po 2:0. Liverpool w gościnnych progach Puskas Areny powtórzył wynik sprzed tygodnia i w 1/8 finału w pewnym stylu wyeliminował RB Lipsk. W rewanżu do siatki trafili nawet ci sami piłkarze, na dodatek w tej samej kolejności.

W pandemicznych czasach nie powinno już dziwić, że drużyny z Niemiec i Anglii w prestiżowej Champions League rozgrywają swoje mecze w dalekiej delegacji.
Akurat tak się złożyło, że i RB Lipsk, i Liverpool zdecydowały się podejmować przeciwników na tym samym obiekcie.
Analogii między ich spotkaniami w 1/8 finału Ligi Mistrzów było jednak dużo więcej. Oba mecze zakończyły się zwycięstwem Liverpoolu 2:0, w obu bramki padały dopiero po przerwie, wreszcie w obu do siatki trafili Mohamed Salah i Sadio Mane, w tej samej kolejności i bardzo zbliżonym odstępie czasu.
Przed tygodniem, gdy honory gospodarza pełnił Lipsk, na Puskas Arenie Liverpool ukąsił w 53. i 58. minucie.

Salah i Mane znów w tej samej kolejności

Rewanż, którego rozstrzygnięcie z racji ostatnich wyników obu drużyn miał być sprawą otwartą, trzymał w napięciu jednak ciut dłużej.
Piłkarze Liverpoolu szukali gola przez dwie trzecie meczu. W tym czasie albo padali ofiarą własnej nieskuteczności, albo cudów w bramce "gości" dokonywał Peter Gulacsi. Grający w swoim rodzinnym mieście bramkarz reprezentacji Węgier był najjaśniejszą postacią w swoim zespole, ale w pojedynkę nie był w stanie zatrzymać angielskiej koalicji.
Tym razem Gulacsi opierał się ponad kwadrans dłużej, do 71. minuty, kiedy geniuszem błysnął Mohamed Salah. Ta sytuacja pokazała, że Egipcjaninowi nie można zostawić choćby skrawka murawy. Mijał obrońców jak tyczki slalomowe, a bramkarza Lipska pokonał precyzyjnym strzałem tuż przy słupku.
Był to gwóźdź do trumny Lipska w Lidze Mistrzów. W dwumeczu Liverpool podwyższył prowadzenie na 3:0.
Piłkarze z Lipska chcieli już zejść z boiska, ale liverpoolczycy dopiero rozpoczęli zabawę. Za golem Salaha błyskawicznie przyszło trafienie Sadio Mane, który i w tym meczu nie chciał być gorszy od kolegi z linii ataku. W polu karnym wypatrzył go Divock Origi, a Mane tylko dostawił nogę, rehabilitując się przede wszystkim za niewykorzystane sytuacje z pierwszej części.
W trzech poprzednich meczach na swoim stadionie, ligowych z Evertonem (0:2), Chelsea (0:1) i Fulhamem (0:1), Liverpool nie tylko nie zdobył żadnego punktu, ale nawet żadnego gola. W Lidze Mistrzów w końcu się odblokował – u siebie, ale z dala od domu.
Dokończenie fazy 1/8 finału Ligi Mistrzów 16-17 marca.
Kolejnego rywala w tej edycji Champions League The Reds poznają 19 marca.