Ligue 1, 10. kolejka: Nice - PSG, wynik meczu

19/10/2019, 05:13 GMT+2

Ostre strzelanie urządzili sobie w meczu 10. kolejki ligi francuskiej piłkarze Paris Saint-Germain. Mimo braku kontuzjowanego Neymara, mistrzowie Francji pokonali na wyjeździe Niceę 4:1. Gospodarze kończyli mecz w dziewięciu.

Paryżanie, wśród których brakowało m.in. Neymara (odniósł kontuzję w meczu reprezentacji Brazylii) oraz Juana Bernata, szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. W 15. i 21. minucie bramki zdobył Angel Di Maria.

Wykartkowani

Argentyńczyk bezsprzecznie był najlepszym piłkarzem tego spotkania. W 2019 roku miał istotny wpływ na 20 goli ligowych swojej drużyny - 13 goli i siedem asyst.

Piłkarze Nicei zdobyli kontaktową bramkę w 67. minucie, po strzale 20-letniego Kameruńczyka Ignatiusa Ganago, ale ich marzenia o dobrym wyniku rozwiały dwie czerwone kartki. W 74. minucie boisko musiał opuścić Wylan Cyprien, a wkrótce potem Christophe Herelle.
W końcówce rozmiary zwycięstwa nad osłabionymi gospodarzami powiększyli Kylian Mbappe i Mauro Icardi.

Broniący tytułu PSG ma 24 punkty i o pięć wyprzedza Nantes, które w sobotę zagra na wyjeździe z Metz.