Liga Europy. Valencia - Arsenal 2:4

09/05/2019, 20:51 GMT+2

Po interesującym meczu Arsenal pokonał na wyjeździe Valencię 4:2 i awansował do finału Ligi Europy. Hiszpański zespół pogrążył dynamiczny duet Pierre-Emerick Aubameyang - Alexandre Lacazette. Kanonierzy liczą, że przez wygranie rozgrywek znajdą się w przyszłorocznej Lidze Mistrzów.

Na ich drodze staną rywale zza miedzy, czyli inna drużyna z Londynu - Chelsea. The Blues potrzebowali rzutów karnych, by uporać się z niewygodnym rywalem Eintrachtem Frankfurt.

Wymiana ciosów na Mestalla

W ubiegłym tygodniu Arsenal wygrał z Valencią na własnym boisku 3:1. Wprawdzie przegrywał na początku spotkania 0:1, ale potrafił się podnieść, a trzecią bramkę Aubameyang strzelił w ostatniej minucie. Na pewno nie mógł być jednak pewien awansu.
Gospodarze od pierwszej minuty rzucili się na rywali, chcąc szybko zniwelować straty z pierwszego spotkania. Atak sunął za atakiem. Dopięli swego już w 11. minucie, kiedy bardzo szybką kontrę wykończył celnym strzałem Kevin Gameiro. Asystę przy tym golu zaliczył Rodrigo.
Arsenal odpowiedział sześć minut później. Akcja zaczęła się od dalekiego wykopu Petra Cecha. Lacazette zgrał piłkę głową do wbiegającego w pole karne Aubameyanga, a Gabończyk z wielką siłą trafił obok słupka.

Lacazette załatwił sprawę

Ten sam duet mógł dać swojej ekipie prowadzenie. W 39. minucie po podaniu Aubameyanga Lacazette obił słupek. Przez większość pierwszej połowy przewagę miała Valencia, ale to jednak przyjezdni schodzili na przerwę z lepszym wynikiem.
Zaledwie pięć minut po zmianie stron goście strzelili drugiego gola. Tym razem asystował Lucas Torreira, a precyzyjnym uderzeniem popisał się Lacazette. Druga bramka dla Arsenalu sprawiła, że miejscowi musieli strzelić aż cztery gole, by awansować.
Trafić do siatki zdołał Gameiro, ale w odpowiedzi to samo dwukrotnie uczynił Aubameyang. Tym samym Gabończyk skompletował hat-tricka.
Finał Ligi Europy w Baku zaplanowano na 29 maja.

Półfinały Ligi Europy:

Valencia - Arsenal Londyn 2:4 (pierwszy mecz 1:3)
Bramki: Gameiro (11, 58) - Pierre-Emerick Aubameyang (17, 69, 88), Lacazette (50)

Chelsea Londyn - Eintracht Franfurt - 1:1, k. 4:3 (pierwszy mecz 1:1)
Bramki: Loftus-Cheek (29) - Jović (49)
Autor: dasz/TG / Źródło: eurosport.pl