Liga Europy: Porto - Rangers, Partizan - Manchester United, Łudogorec - Espanyol: LE 2019/20

24/10/2019, 19:17 GMT+2

Piłkarze Manchesteru United nie grzeszą skutecznością w tym sezonie. Wprawdzie w Lidze Europy wygrali drugi mecz z rzędu, ale ponownie zaledwie 1:0. Tym razem z Partizanem w Belgradzie. Pierwszej porażki w tych rozgrywkach doznali w czwartek piłkarze Łudogorca Razgrad, w którym występują Polacy.

We wtorek doszło już do jednej angielsko-serbskiej potyczki, tyle że w Lidze Mistrzów. Tottenham rozgromił Crvenę Zvezdę Belgrad 5:0. W Lidze Europy w meczu 3. kolejki też faworytem był przedstawiciel Premier League. Strzelaniny jednak nie było.

Trzy mecze i tylko dwa gole

W porównaniu do niedzielnej potyczki ligowej z Liverpoolem (1:1), menedżer MU Ole Gunnar Solskjaer dokonał siedmiu zmian. Pierwszy raz w podstawowym składzie zagrał James Garner. Skromne zwycięstwo 1:0 zapewnił przyjezdnym Anthony Martial, który tuż przed przerwą skutecznie egzekwował rzut karny.

Czerwone Diabły, które w Premier League zawodzą na całej linii (14. miejsce po dziewięciu kolejkach i tylko 10 punktów przy bilansie bramkowym 10:9), w Lidze Europy z siedmioma punktami prowadzą w grupie L. Dwie zdobyte bramki w trzech spotkaniach z Aalkmarem, Partizanem i Astaną chluby im jednak nie przynoszą.

Polak nie pomógł

W meczach rozpoczynających się o godzinie 18.55 na boisku zobaczyliśmy tylko jednego Polaka, i to nie w wyjściowym składzie, ale dopiero od 59. minuty. Jakub Świerczok nie zdołał jednak wpisać się na listę strzelców, a jego Łudogorec Razgrad uległ u siebie Espanyolowi 0:1. Wynik meczu szybko, bo już w 13. minucie ustalił Victor Campuzano. Drużyna z Barcelony kończyła w dziesięciu po czerwonej kartce Javiego Lopeza, asystenta przy pierwszej bramce. W bułgarskim zespole zabrakło kontuzjowanego Jacka Góralskiego.
To pierwsza porażka Łudogorca w tym sezonie Ligi Europy. We wcześniejszych dwóch spotkaniach Bułgarzy odnieśli dwa zwycięstwa.

Kolumbijczycy strzelali w hicie

W jednym z najciekawszych meczów Porto zremisowało z Rangers FC 1:1. Co ciekawe, oba gole strzelili Kolumbijczycy. Gospodarze, którzy przyzwyczaili w ostatnich latach, że grają w Lidze Mistrzów, prowadzili po pięknym uderzeniu w samo okienko Luisa Diaza. Tuż przed przerwą Szkoci odpowiedzieli trafieniem Alfredo Morelosa, czyli tego, który z eliminacji Ligi Europy wyrzucił za burtę Legię Warszawa.
Dla obu zespołów było to pierwsze starcie od sezonu 2005/06. Wówczas rywalizowały w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W Szkocji Rangersi wygrali 3:2, w Portugalii było dokładnie tak jak w czwartek.

W Rzymie też remis

Ciekawie zapowiadało się też spotkanie grupy J, w której Roma podejmowała Borussię Moenchengladbach. Gospodarze prowadzili od 32. minuty po golu Nicolo Zaniolo, ale w doliczonym czasie drugiej połowy remis liderowi Bundesligi zapewnił Lars Stindl, który wykorzystał rzut karny.