Lei Wu pierwszym Chińczykiem z golem w europejskich pucharach – Liga Europy

04/10/2019, 09:58 GMT+2

Długo, bo aż do czwartkowego wieczora trzeba było czekać na pierwszego gola Chińczyka w europejskich pucharach. Na kartach historii zapisał się napastnik Espanyolu Wu Lei.

W 64. minucie wyjazdowego meczu 2. kolejki Ligi Europy z CSKA Moskwa 27-latek otrzymał piłkę od Matiasa Vargasa i delikatnie podciął ją nad bramkarzem Igorem Akinfiejewem. W ten sposób dał prowadzenie Espanyolowi i utonął w objęciach kolegów.

Choć trudno w to uwierzyć, to dotychczas żadnego gola Chińczyka, czy to w Lidze Mistrzów, czy Lidze Europy, nie odnotowano. A przecież kilku już próbowało. Jeden z najbardziej znanych to Dong Fangzhuo, były napastnik Manchesteru United i... Legii Warszawa.
Owszem, w 2013 roku sztuka ta dwukrotnie udała się Chu Wangowi, ale piłkarz grający wówczas w luksemburskim Jeunesse Esch zrobił to tylko w eliminacjach Ligi Europy.

Historyczny i historyczni

Tymczasem Wu Lei jest też pierwszym piłkarzem z Państwa Środka, który ma na koncie bramkę w hiszpańskiej Primera Division. Cieszył się z niej w marcu tego roku, trafiając do siatki w spotkaniu z Realem Valladolid. W Hiszpanii gra od końca stycznia.
Drużyna z Barcelony wróciła z trudnego terenu z pierwszym w historii zwycięstwem w Lidze Europy - 2:0. Wynik ustalił w piątej minucie doliczonego czasu Victor Campuzano.
Po wygranej Espanyol jest drugi w tabeli grupy H, mając na koncie cztery punkty. Prowadzi z kompletem sześciu oczek Łudogorec Razgrad.

Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl