Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin: Wynik i relacja meczu - PKO BP Ekstraklasa

06/11/2021, 19:23 GMT+1

Szalony mecz w 14. kolejce ekstraklasy. Lechia Gdańsk jeszcze w 84. minucie przegrywała z Zagłębiem Lubin 0:1, aby i tak wygrać 2:1. Bohaterem finiszu był strzelec dwóch goli Marco Terrazzino.

Spotkanie rozpoczęło się jednak znakomicie dla przyjezdnych, którzy już w 6. minucie objęli prowadzenie. W polu karnym, w pozornie niegroźnej sytuacji, Ilkay Durmus sfaulował Sasę Ziveca, a z 11 metrów Dusana Kuciaka pokonał Filip Starzyński.

Równo z końcową syreną

Po zdobyciu bramki zawodnicy Zagłębia nadawali ton wydarzeniom na murawie. Spora w tym zasługa gospodarzy, którzy sprawiali wrażenie jakby pierwszy raz spotkali się tuż przed meczem. Podopieczni trenera Tomasza Kaczmarka gubili się w banalnych sytuacjach i często zamiast do kolegi z zespołu podawali do przeciwnika.
Po wznowieniu gry pierwsi przed szansą stanęli lubinianie. W 51. minucie po zagraniu Łukasza Poręby zamykający akcję Szysz miał przed sobą pustą bramkę, jednak trafił w boczną siatkę. 120 sekund później Starzyński główkował nieznacznie obok słupka.
W końcówce gospodarze osiągnęli wyraźną przewagę i w 84. minucie odrobili straty. Po podaniu z prawej strony Żukowskiego Terezzino popisał się precyzyjnym strzałem po ziemi z 10. metra.
Po doprowadzeniu do remisu napór Lechii nie zmalał. W czwartej minucie doliczonego czasu trzy punkty, tym razem efektownym uderzeniem tuż zza linii pola karnego, zapewnił gdańszczanom Niemiec włoskiego pochodzenia Terazzino.
Po tym trafieniu arbiter odgwizdał koniec spotkania.
Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin 2:1Bramki: Marco Terrazzino (84.), Marco Terrazzino (90+4.) - Filip Starzyński (6. karny)
Autor: mb/twis / Źródło: PAP / eurosport.pl