Lechia Gdańsk - Cracovia: wynik meczu i relacja - PKO BP Ekstraklasa

08/05/2021, 19:16 GMT+2

Walcząca o awans do europejskich pucharów Lechia Gdańsk zremisowała na własnym boisku z Cracovią 1:1 w meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy. By zakończyć sezon na czwartym miejscu, gdańszczanie muszą teraz liczyć na potknięcia Piasta Gliwice i wyjazdowe zwycięstwo z Jagiellonią Białystok w kończącej sezon kolejce.

Lechia Gdańsk - Cracovia

Na zakończenie jesiennej części rozgrywek Biało-Zieloni wygrali w Krakowie 3:0, w rewanżu - choć walczą o czwartą lokatę i prawo gry w Lidze Konferencji - nie udało się im zdobyć kompletu punktów.

Przewaga gości

W pierwszej połowie meczu lepiej zaprezentowała się drużyna gości. W 25. minucie udowodniła to golem strzelonym przez Cornela Rapę. Piłka po dośrodkowaniu Słowaka Michala Siplaka z rzutu rożnego trafiła na głowę Rodina, ten odegrał ją do rumuńskiego obrońcy, który z trzech metrów nie dał szans bramkarzowi Lechii.
Pięć minut później mogło być już 2:0 dla Cracovii, ale Portugalczyk Luis Rocha w dobrej pozycji, mając przed sobą tylko Dusana Kuciaka, strzelił minimalnie niecelnie.

Ożywienie Lechii

Gdańszczanie w pierwszej odsłonie meczu grali niedokładnie, nie umieli wypracować klarownych okazji do strzelenia bramki. Jedyne celne, ale niegroźne uderzenie na bramkę Karola Niemczyckiego, oddał w siódmej minucie Conrado.
W drugiej połowie gospodarze dominowali już na boisku, czego efektem była bramka głową Flavio Paixao strzelona w 69. minucie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Macieja Gajosa. Lechiści już do końca szturmowali bramkę Cracovii, próbując zdobyć zwycięską bramkę, ale ich atakom brakowało wykończenia.

Lechia Gdańsk - Cracovia 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Cornel Rapa (25), 1:1 Flavio Paixao (69).
Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila, Bartosz Kopacz, Mario Maloca (89. Michał Nalepa), Conrado (65. Mateusz Żukowski) - Joseph Ceesay (65. Omran Haydary), Maciej Gajos (79. Zarko Udovicic), Tomasz Makowski, Jarosław Kubicki, Kenny Saief (46. Rafał Pietrzak) - Flavio Paixao.
Cracovia Kraków: Karol Niemczycki - Cornel Rapa, Matej Rodin, Ivan Marquez, Luis Rocha (68. Daniel Pik) - Sergiu Hanca (69. Dawid Szymonowicz), Sylwester Lusiusz, Damir Sadikovic (61. Milan Dimun), Michal Siplak (46. Thiago), Pelle van Amersfoort - Rivaldinho (79. Ivan Fiolic).