Krystian Bielik ukarany czerwoną kartką za brutalny faul w meczu Derby - Charlton - Championship

31/12/2019, 07:18 GMT+1

Krystian Bielik zakończył ostatni występ w 2019 roku czerwoną kartką po ostrym faulu na rywalu. Jego Derby mimo osłabienia pokonało u siebie Charlton 2:1 w meczu drugiej ligi angielskiej.

W poniedziałkowy wieczór polski pomocnik wyleciał z boiska już w 17. minucie. Chwilę wcześniej z nadmierną agresją zaatakował 19-letniego Conora Gallaghera. Był spóźniony, gdy wykonywał wślizg i z impetem trafił w nogi przeciwnika. Anglik zaczął zwijać się z bólu, a jego koledzy natychmiast ruszyli do sędziego.
Ten nie miał wątpliwości - czerwona kartka. Bielik nie protestował.

Derby prowadziło wówczas 1:0 po golu Jasona Knighta. Irlandczyk później, w minucie 77., dołożył kolejnego. Honorową bramkę dla gości zdobył z rzutu karnego Lyle Taylor (83.).

Rooney ma dołączyć

Po zwycięstwie ekipa Bielika oddaliła się od strefy spadkowej zaplecza angielskiej ekstraklasy, awansując w tabeli z 20. na 17. miejsce (wyprzedziła m.in. Charlton). W 25 meczach piłkarze prowadzeni przez trenera Phillipa Cocu wywalczyli 30 punktów.

Od stycznia jednym z asystentów Holendra, a jednocześnie zawodnikiem Derby ma być Wayne Rooney, który podpisał wstępny kontrakt na półtora roku. 120-krotny reprezentant Anglii (53 gole) grał do października w DC United w północnoamerykańskiej lidze MLS.

W rozgrywkach Championship liderem jest zespół Leeds, w którym występuje Mateusz Klich - 51 pkt.
Autor: kz / Źródło: eurosport.pl