KRC Genk - SSC Napoli: 0:0, relacja, składy i bramki - Liga Mistrzów 2019/20

02/10/2019, 19:12 GMT+2

KRC Genk bezbramkowo zremisował z SSC Napoli w 2. kolejce grupy E Ligi Mistrzów. 71 minut na murawie spędził Arkadiusz Milik, ale raził nieskutecznością.

Ekipa KRC Genk rozpoczynała mecz z SSC Napoli po bardzo wysokiej wyjazdowej porażce z Red Bull Salzburg 2:6 w pierwszej kolejce. Włoska drużyna natomiast przed własną widownią pokonała broniących tytułu piłkarzy Liverpoolu 2:0. Prowadzone przez Carlo Ancelottiego Napoli w ostatnim czasie słabo gra na boiskach rywali w Lidze Mistrzów. Zespół ze Stadio San Paolo nie wygrał żadnego z sześciu takich poprzednich meczów.

Puste naboje Milika

Napoli to najbardziej bramkostrzelna drużyna Serie A, ale nie potrafiła tego pokazać w pierwszych 45 minutach. W jej składzie od początku grał Arkadiusz Milik. Reprezentant Polski był nieskuteczny. Po kwadransie gry, leżąc na murawie, oddał strzał i trafił w poprzeczkę. Dziesięć minut później, znajdując się w klarownej sytuacji, główkował po raz drugi w poprzeczkę. Jeszcze przed przerwą były zawodnik Górnika Zabrze trzeci raz zmarnował sytuację. Równie znakomitą.

Roszady w składzie

Przewaga w posiadaniu piłki dla gości nie przekładała się na okazje. Ancelotti wprowadził na boisko Driesa Mertensa. Natomiast Milik zszedł z murawy w 71. minucie. Polak nie może strzelić gola w europejskich pucharach od pięciu miesięcy, a w Lidze Mistrzów od dwóch lat.
Wicemistrzowie Włoch nie potrafili wywalczyć kompletu punktów. Wyniku nie zmienił też Kalidou Koulibaly, który na transfer do klubu spod Wezuwiusza zapracował kilka lat temu dobrymi występami właśnie w barwach Genku.
W ubiegłym sezonie właśnie przez słabe występy na wyjazdach Napoli nie wyszło z grupy w Lidze Mistrzów.
KRC Genk – SSC Napoli 0:0 (0:0)
Autor: fira\kwoj