Korona Kielce - Górnik Zabrze: wynik i relacja - PKO Ekstraklasa

08/02/2020, 17:11 GMT+1

Było sporo sytuacji, ale żadnego gola. W meczu drużyn bijących się o ligowy byt Korona Kielce zremisowała z Górnikiem Zabrze 0:0.

Kielczanie po 20 kolejkach byli w strefie spadkowej, a zabrzanie wyprzedzali ich zaledwie o dwa punkty.
Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy w czwartej minucie powinni objąć prowadzenie. Łukasz Wolsztyński podał do Igora Angulo, ale napastnik Górnika w sytuacji sam na sam z Markiem Koziołem posłał piłkę obok słupka.
To tylko jednak z wielu groźnych sytuacji, jakie oglądano w pierwszych 45 minutach. Górnik przeważał, a Korona starała się grać z kontry.

Tylko bramek zabrakło

Na początku drugiej połowy gospodarze ruszyli do przodu, ale to Górnik po kontrze stworzył groźną sytuację. Efektowny rajd przeprowadził Irka, ale jego uderzenie z 20 metrów Kozioł odbił na rzut różny.
W 57. minucie o krok od zdobycia gola byli kielczanie. Zza pola karnego uderzył Pacinda, ale bramkarz Górnika popisał się efektowną paradą.
Goście starali się odpowiedzieć i niewiele brakowało, a wyszliby na prowadzenie. Strzał Jesusa Jimeneza głową wybił Adnan Kovacević.
Skończyło się na 0:0. Żadnej ze stron remis nie zadowala. Korona pozostaje najgorszą drużyną ekstraklasy pod względem skuteczności. Jej piłkarze znów nie strzelili gola. W 21 meczach udało się im to zaledwie 12 razy.
Korona Kielce - Górnik Zabrze 0:0
Korona Kielce: Marek Kozioł - Mateusz Spychała, Adnan Kovacevic, Ivan Marquez, Grzegorz Szymusik - Marcin Cebula (71. Jacek Kiełb), Milan Radin, Jakub Żubrowski, Erik Pacinda (90. Dawid Lisowski) - Matej Pucko, Bojan Cecaric
Górnik Zabrze: Martin Chudy - Boris Sekulic, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Erik Janza - Erik Jirka (82. Kamil Zapolnik), Szymon Matuszek, Alasana Manneh (59. Mateusz Matras), Łukasz Wolsztyński (59. David Kopacz), Jesus Jimenez - Igor Angulo.
Autor: Skrz/twis / Źródło: PAP,