Kontuzja Dawida Kownackiego w meczu Fortuny Duesseldorf

11/03/2019, 21:13 GMT+1

Dawid Kownacki może mówić o sporym pechu. Piłkarz Fortuny Duesseldorf, który w poniedziałek otrzymał powołanie do reprezentacji Polski, doznał urazu lewego uda w ligowym meczu z Eintrachtem Frankfurt. Fortuna przegrała na własnym boisku 0:3

Nieszczęście dopadło młodego napastnika już 17. minucie. Pomocy przy linii udzielać próbowali mu klubowi lekarze, ale na nic to się zdało - 180 sekund później Polak opuścił boisko.
"Pierwsza diagnoza: podejrzenie pęknięcia włókien w lewym udzie" - napisano na twitterowym profilu Fortuny Duesseldorf.

Powołanie po golach dla Fortuny

Na razie nie wiadomo jak groźny jest to uraz. Jeśli okaże się poważny, wykluczy piłkarza z dwóch pierwszych meczów eliminacji EURO 2020 (21 marca z Austrią i 24 marca z Łotwą), na które otrzymał w poniedziałek powołanie od selekcjonera Jerzego Brzęczka.
Kownacki w zimowym okienku transferowym zamienił włoską Sampdorię na Fortunę Duesseldorf. Początkowo nie miał pewnego miejsca w wyjściowym składzie drużyny występującej w Bundeslidze, ale ostatnio uległo to zmianie.
W ubiegłotygodniowym meczu z Schalke strzelił dwa pierwsze gole w Niemczech. Zresztą w poniedziałek także trafił, już w pierwszej minucie, ale gol nie został uznany, bo Polak był na pozycji spalonej.
Autor: pqv/TG / Źródło: eurosport.pl