Kolumbia - Brazylia, Argentyna - Urugwaj: wynik i relacja - eliminacje mistrzostwa świata Katar 2022

11/10/2021, 08:41 GMT+2

Argentyna pewnie pokonała Urugwaj 3:0 w eliminacjach mistrzostw świata 2022, a jednego z goli strzelił dla niej Leo Messi. Była to już 80. bramka tego piłkarza w barwach narodowych, która dała mu pozycję lidera wśród strzelców reprezentacji w Ameryce Południowej. Po dziewięciu kolejnych zwycięstwach Brazylijczycy tylko zremisowali z Kolumbią.

Lionel Messi zdobył 80. bramkę dla Argentyny

Brazylia pozostała liderem (28 pkt), ale jej przewaga nad Argentyną zmniejszyła się z ośmiu do sześciu punktów.
Messi jako pierwszy - w 38. minucie - wpisał się na listę strzelców. To była jego 80. bramka w ekipie narodowej.
Tym samym zawodnik Paris Saint-Germain został najskuteczniejszym piłkarzem z Ameryki Południowej, któremu udało się przekroczyć tę granicy. Z tej okazji po końcowym gwizdku został odznaczony symbolicznym wyróżnieniem.
W 44. minucie prowadzenie podwyższył Rodrigo De Paul, a w 62. wynik ustalił Lautaro Martinez.

Sytuacja w strefie CONMEBOL

Zajmujący trzecie miejsce Ekwador niespodziewanie przegrał na wyjeździe 1:2 z Wenezuelą, dla której to dopiero drugie zwycięstwo w el. MŚ 2022. Ostatniej pozycji Wenezuelczykom nie udało się opuścić, bowiem Boliwia - mimo że grała ostatni kwadrans w dziesięciu - pokonała Peru 1:0.
W ostatnim niedzielnym spotkaniu Chile wygrało z Paragwajem 2:0. Obie drużyny kończyły rywalizację w osłabieniu, ponieważ czerwone kartki otrzymali Charles Aranguiz (74-Chile) i Omar Alderete (89-Paragwaj).
Wygrane Chile, Boliwii i Wenezueli oznaczają, że po komplet oczek sięgnęły reprezentacje plasujące się na końcu tabeli, od ósmej do dziesiątej pozycji.
Kolejne mecze z czwartku na piątek czasu polskiego, m.in. Brazylia zagra z Urugwajem i Argentyna z Peru.
Na przyszłoroczny mundial zakwalifikują się cztery najlepsze zespoły tej strefy. Piąty o awans powalczy w barażu z przedstawicielem innego kontynentu.
Wyniki:
Boliwia - Peru 1:0 (0:0)
Bramka: Ramiro Vaca (83).
Wenezuela - Ekwador 2:1 (1:1)
Bramki: dla Wenezueli - Darwin Machis (45+1), Eduard Bello (64); dla Ekwadoru - Enner Valencia (37-karny).
Kolumbia - Brazylia 0:0
Argentyna - Urugwaj 3:0 (2:0)
Bramki: Lionel Messi (38), Rodrigo De Paul (44), Lautaro Martinez (62).
Chile - Paragwaj 2:0 (0:0)
Bramki: Ben Brereton (69), Mauricio Isla (72).