Karol Linetty strzelił dwa gole dla Sampdorii, Łukasz Skorupski obronił rzut karny - Serie A

05/07/2020, 19:46 GMT+2

Karol Linetty bohaterem Sampdorii. Polak strzelił dwa gole, a jego zespół pewnie pokonał SPAL w spotkaniu 30. kolejki Serie A. Równie znakomity występ ma za sobą bramkarz Łukasz Skorupski, którego Bologna FC wygrała na wyjeździe z Interem Mediolan, a on sam obronił rzut karny.

W obecnym sezonie Linetty strzelił dwa gole w Serie A. W niedzielę dołożył drugie tyle. Co ciekawe szkoleniowiec Claudio Ranieri po raz kolejny wystawił Polaka na prawej stronie czteroosobowej pomocy. Jak widać były zawodnik Lecha Poznań czuje się na nowej pozycji coraz lepiej.

Strzelał jak napastnik

Linetty otworzył wynik spotkania ze SPAL już w 12. minucie. Co jest dla niego rzadkością, popisał się precyzyjny i mocnym uderzeniem z dystansu. Bramkarz nie miał szans na skuteczną interwencję.
Drugą bramkę dołożył tuż przed przerwą, w doliczonym czasie gry. Gaston Ramirez znakomicie dograł piłkę, a Linetty niczym rasowy snajper wbiegł w pole karne i strzałem na dalszy słupek po raz drugi pokonał golkipera.
Cały mecz w barwach Sampdorii rozegrał również Bartosz Bereszyński. On, w przeciwieństwie do pomocnika, regularnie powoływany jest do reprezentacji Polski. Niewykluczone, że przy najbliższej okazji selekcjoner Jerzy Brzęczek da szansę im obu.

W ekipie SPAL cały mecz rozegrał Thiago Cionek. W 60. Minucie na murawie pojawił się Bartosz Salamon. Z kolei z ławki nie podniósł się ulubieniec Brzęczka, Arkadiusz Reca. Ich klub spadł na ostatnie miejsce w tabeli.

Pierwszy obroniony karny

Wcześniej odbyło się spotkanie Interu Mediolan z Bologną. Gospodarze niespodziewanie przegrali 1:2 i oddalili się od wicemistrzostwa – mają teraz cztery punkty straty do drugiego Lazio Rzym. Jednym z bohaterów przyjezdnych był bramkarz Łukasz Skorupski.
29-latek w 63. minucie obronił rzut karny wykonywany przez jedną z gwiazd Nerazzurrich, Lautaro Martineza. Co więcej, do piłki natychmiast dopadł pomocnik Roberto Gagliardini, ale Polak wykazał się znakomitym refleksem i ponownie zapobiegł utracie gola.
To jego pierwszy obroniony karny w obecnym sezonie.

Teodorczyk czeka na gola, cały mecz Walukiewicza

Drugie zwycięstwo z rzędu odniosła Fiorentina, która pokonała na wyjeździe Parmę 2:1. Tym razem szkoleniowiec Giuseppe Iachini dał odpocząć Bartłomiejowi Drągowskiemu, którego w pierwszym składzie zastąpił etatowy rezerwowy Pietro Terracciano.
W końcówce spotkania Udinese z Genoą (2:2) z ławki wszedł napastnik gospodarzy Łukasz Teodorczyk, który niczym się nie wyróżnił. W obecnym sezonie jeszcze nie strzelił gola. W zespole rywali cały mecz na ławce spędził Filip Jagiełło.
Snajper Hellasu Werona Marcin Stępiński grał od 72. minuty, ale nie pomógł swojej drużynie, która przegrała na wyjeździe z Brescią 0:2.
W barwach Cagliari cały mecz rozegrał obrońca Sebastian Walukiewicz, jednak jego zespół okazał się gorszy od Atalanty (0:1).