Kamil Grabara, czerwona kartka w meczu FC Kopenhaga - PAOK Saloniki - Liga Konferencji

21/10/2021, 20:02 GMT+2

Wielki pech Kamila Grabary w Lidze Konferencji. Już na samym początku spotkania bramkarz FC Kopenhaga obejrzał czerwoną kartkę. Jego zespół przegrał z PAOK Saloniki 1:2. W składzie gości wystąpił reprezentant Polski Karol Świderski.

Po zaledwie 9. minutach spotkania były młodzieżowy reprezentant Polski musiał opuścić boisko. Czerwoną kartkę obejrzał za zagranie piłki ręką poza polem karnym.
22-letni golkiper próbował uprzedzić wychodzącego na sytuację sam na sam rywala. Ten był jednak szybszy, spróbował go przelobować, ale trafił wprost w ręce interweniującego Polaka.
Sędzia nie miał wątpliwości i błyskawicznie nakazał Grabarze zejść do szatni. Choć jego interwencja była dość pechowa, to Polak nie zamierzał przesadnie prostować.

Świderski tym razem bez gola

Zespół ze stolicy Danii przez praktycznie całe spotkanie musiał więc grać w dziesiątkę. PAOK to wykorzystał i już do przerwy prowadził 2:0.
W końcówce drugiej połowy gospodarze jeszcze się poderwali i zdobyli bramkę kontaktową. Na więcej stać ich jednak nie było.
Na środku ataku greckiej drużyny wystąpił Świderski. Bohater ostatniego meczu reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw świata z Albanią (1:0), gola jednak nie strzelił.
Najbliżej szczęścia był w 71. minucie, ale po jego uderzeniu z pola karnego piłka trafiła wprost w bramkarza.
Boisko opuścił w 83. minucie. Chwilę wcześniej obejrzał żółtą kartkę.
Autor: Skrz/po / Źródło: eurosport.pl