Szczęsny oglądał z ławki wygraną Juventusu, potknięcia mediolańczyków

21/04/2021, 20:50 GMT+2

Porażka Milanu z Sassuolo 1:2, wygrana Juventusu z Parmą 3:1 oraz remis Interu Mediolan ze Spezią 1:1 to wyniki najciekawszych spotkań 32. kolejki Serie A. Turyńczycy zbliżyli się na punkt do drugiego Milanu.

Alex Sandro dwukrotnie pokonał bramkarza Parmy

Jako pierwsi z największych włoskich klubów na murawę wybiegli w środę piłkarze AC Milan. Pozbawieni m.in. Theo Hernandeza i Zlatana Ibrahimovicia gospodarze w ramach podejmowali na San Siro drużynę Sassuolo.
Wynik spotkania po pół godzinie gry otworzył Hakan Calhanoglu. Reprezentant Turcji precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gości.
Gdy wydawało się, że piłkarze prowadzeni przez Stefano Piolego kontrolują mecz, rezerwowy Giacomo Raspadori dwukrotnie zaskoczył Gianluigiego Donnarummę i Rossoneri przegrali spotkanie 1:2, komplikując sobie sytuację w tabeli.

Słaby początek mistrzów

Juventus gościł Parmę i to goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie w 25. minucie po trafieniu Gastona Brugmana. Jeszcze przed przerwą wyrównał Alex Sandro, a tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Brazylijczyk trafił ponownie.
W 68. minucie wynik na 3:1 ustalił Matthijs de Ligt. Wojciech Szczęsny tym razem przesiedział mecz na ławce rezerwowych. Dzięki kompletowi punktów Stara Dama przeskoczyła w tabeli Atalantę Bergamo i awansowała na trzecie miejsce.
Zmierzający po tytuł mistrzowski Inter Mediolan wybrał się na boisko beniaminka, do Spezii. Diego Farias w 12. minucie dał prowadzenie gospodarzom. Przed przerwą do remisu 1:1 doprowadził Ivan Perisić. Na pięć minut przed końcem piłkę do siatki rywali skierował Romelu Lukaku, ale jak się okazało, Belg był na spalonym.
Zawodnicy prowadzeni przez Antonio Conte zremisowali drugi mecz z rzędu i wyhamowali w wyścigu po Scudetto.
Autor: fira/TG / Źródło: eurosport.pl