Juventus - SPAL - wynik meczu Serie A

28/09/2019, 15:10 GMT+2

Juventus pokonał SPAL 2:0 w meczu 6. kolejki Serie A. Na murawie pojawił się tylko jeden reprezentant Polski, Arkadiusz Reca, który wystąpił przez 90 minut. Stara Dama zaoszczędziła siły przed rywalizacją w Lidze Mistrzów we wtorek.

Juventus SPAL

Plan na mecz Juventusu ze SPAL był prosty. Trener Maurizio Sarri postanowił oszczędzić niektórych zawodników przed wtorkowym spotkaniem z Bayerem Leverkusen w Lidze Mistrzów. Między słupkami bramki mistrzów Włoch znalazł się Gianluigi Buffon, a Wojciech Szczęsny usiadł na ławce rezerwowych.
W ekipie gości od pierwszej minuty na murawę wybiegł Arkadiusz Reca, a Thiago Cionek tylko się przyglądał z ławki.

Plan wykonany

Stara Dama nie pozwalała na wiele rywalom. Jedyną bramkę w pierwszej połowie zdobył Miralem Pjanić. Tuż przed gwizdkiem na przerwę reprezentant Bośni otrzymał podanie od Samiego Khediry przed polem karnym i pięknym strzałem nie dał szans Etritowi Berishy.
W drugiej części gry wynik podwyższył Cristiano Ronaldo. Portugalczyk wykorzystał indywidualną akcję Paulo Dybali i głową pokonał albańskiego bramkarza, który spisywał się bardzo dobrze w meczu.
Tym samym mistrzowie Italii znów zwyciężyli różnicą jednego gola i przynajmniej do spotkania Interu z Sampdorią awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.
Juventus - SPAL 2:0 (0:0)
Bramki: Pjanic (45.), Ronaldo (78.)
Autor: fira/TG / Źródło: eurosport.pl