Juventus - Parma, wynik meczu i relacja - Serie A

19/01/2020, 21:51 GMT+1

Juventus nie zachwycił w meczu przeciwko Parmie, ale i tak zdołał wygrać u siebie 2:1. Oba gole dla Starej Damy strzelił Cristiano Ronaldo. Dla Portugalczyka było to już siódme kolejne ligowe spotkanie z przynajmniej jedną bramką. 90 minut w ekipie gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny, który nie miał zbyt wiele do powiedzenia przy trafieniu Andreasa Corneliusa.

Po dość niespodziewanym wyjazdowym remisie Inter z Lecce (1:1) Juventus stanął przed szansą odskoczenia w tabeli rywalowi z Mediolanu. By osiągnąć cel, Stara Dama musiała w niedzielę pokonać u siebie siódmą w tabeli Parmę.
Bardzo długo na Allianz Stadium kibice oglądali wątpliwej jakości widowisko. Juventus zdecydowanie przeważał, ale ataki gospodarzy przypominały bicie głową w mur. Mimo to przyjezdnym nie udało się utrzymać bezbramkowego remisu do przerwy.

Seria Portugalczyka

W 43. minucie dał o sobie znać niezawodny Cristiano Ronaldo. Portugalczyk miał jednak szczęście, bo piłka po jego strzale odbiła się jeszcze po drodze od Matteo Darmiana, całkowicie zaskakując bramkarza. Dla Portugalczyka był to siódmy kolejny mecz Serie A z przynajmniej jednym golem. Ostatnim zawodnikiem w barwach Juventusu z takim wynikiem był w 2005 roku David Trezeguet. Francuz uzbierał dziewięć spotkań z rzędu z bramką.

Po przerwie bliski podwyższenia prowadzenia był Danilo. Jego płaski strzał w świetnym stylu końcami palców na słupek odbił Luigi Sepe.

Chwilowy szok

Ku zaskoczeniu wszystkich, w 55. minucie kapitalnym strzałem głową Szczęsnego pokonał Andreas Cornelius. Polak nie miał żadnych szans.
Podrażnieni gracze Juventusu błyskawicznie odpowiedzieli, a sprawę w swoje ręce, a raczej nogi, znów wziął Ronaldo. Po dograniu Paulo Dybali po raz drugi pokonał golkipera Parmy.
Juventus ostatecznie pokonał u siebie Parmę 2:1 i powiększył przewagę nad drugim w tabeli Interem do czterech punktów.
Juventus - Parma 2:1 (1:0)Bramki: Cristiano Ronaldo 43, 58 - Cornelius 55
Pozostałe wyniki 20. kolejki:Lazio - Sampdoria 5:1
Sassuolo - Torino 2:1
Napoli - Fiorentina 0:2
AC Milan - Udinese 3:2
Brescia - Cagliari 2:2
Bologna - Hellas Verona 1:1
Lecce - Inter 1:1