Juventus FC - Crotone: wynik na żywo i relacja live - Serie A

22/02/2021, 21:57 GMT+1

Juventus jest już trzeci w Serie A. W poniedziałkowy wieczór mistrzowie Włoch pokonali po golach Cristiano Ronaldo i Westona McKennie na własnym stadionie Crotone 3:0 (2:0). Wojciech Szczęsny nie grał, w ekipie gości wystąpił za to Arkadiusz Reca.

Już do przerwy gospodarze prowadzili różnicą dwóch goli, choć ich gra pozostawiała sporo do życzenia. W kluczowych momentach mogą jednak liczyć na niezawodnego Ronaldo, który w poniedziałek dwukrotnie znakomicie odnalazł się w polu karnym rywali. W 38. minucie Portugalczyk oddał skuteczny strzał głową po dośrodkowaniu Aleksa Sandro, a w doliczonym czasie gry jeszcze efektowniej wykończył głową centrę Aarona Ramseya.
W swojej karierze CR7 pokonał już bramkarzy 78 drużyn pięciu czołowych europejskich lig. Lepszy od niego w tym zestawieniu jest tylko Zlatan Ibrahimović, który w ostatnich dwudziestu latach strzelał gole aż 79 takim zespołom.
Z 18 trafieniami Portugalczyk wyprzedza na czele klasyfikacji strzelców tego sezonu belgijskiego napastnika Interu Mediolan Romelu Lukaku (17).

Nieskuteczny Reca

Momentami postawa Crotone mogła się podobać, ale żadna z akcji kalabryjskiego zespołu nie zakończyła się w pierwszej odsłonie celnym strzałem. Najbliżej gola dla gości był Arkadiusz Reca, ale w 7. minucie niecelnie strzelał z woleja, a w 42. posłał piłkę nad poprzeczkę po strzale głową z ponad siedmiu metrów.
W drugiej połowie Juventus kontrolował bieg wydarzeń na boisku, a w razie potrzeby obrońców wyręczał Gianluigi Buffon. Siedzący na ławce rezerwowych Szczęsny mógł bić brawo doświadczonemu koledze z drużyny szczególnie po udanej interwencji z 65. minuty.
Minutę później wynik meczu ustalił Weston McKennie, a po kolejnej bramkowej akcji gospodarzy boisko w 67. minucie opuścił Reca.

Kolejnych goli na Allianz Stadium nie strzelono, choć więcej szans ku temu miał Juventus. Trener Andrea Pirlo nie ma jednak powodów do narzekań. W razie zwycięstwa w zaległym meczu z Napoli strata do prowadzącego Interu zmaleje do pięciu punktów.
Zamykające tabelę Crotone do miejsca gwarantującego utrzymanie traci aż osiem punktów.
Juventus – Crotone 3:0 (2:0)
Bramki: Ronaldo (38., 45.+1), McKennie (66.)
Autor: br/TG / Źródło: eurosport.pl