Juventus - Cagliari: Wynik meczu i relacja - Serie A

21/12/2021, 21:57 GMT+1

Pełne rozczarowań 12 miesięcy w Juventusie dobiegło końca. Zespół Wojciecha Szczęsnego zwieńczył 2021 rok wygraną 2:0 w 19. kolejce Serie A z Cagliari. Polak, choć przez większość czasu bezrobotny, miał w tym zwycięstwie swój udział.

Dziewięć kolejnych mistrzostw Włoch w latach 2012-2020, a do tego dwa, co prawda przegrane, finały Ligi Mistrzów. Za Juventusem tłuste lata, które zostały zastąpione tyleż niespodziewanym, co bardzo bolesnym kryzysem.

Czujny ten jeden raz

2021 rok to dla klubu z Turynu utrata Scudetto na rzecz Interu, ledwie czwarte miejsce w poprzednim sezonie, kolejne odpadnięcie z Ligi Mistrzów już w 1/8 finału, a latem pożegnanie z Cristiano Ronaldo w dosyć chłodnych relacjach.
Kiepskie wyniki przyszły także i w tym sezonie, w którym Juventus nie mógł już znaleźć się w pierwszej czwórce na półmetku. Po kiepskim początku trenerowi Massimiliano Allegriemu pod koniec roku udało się jednak odnaleźć zalążek dobrej formuły, gdyż jego zawodnicy wygrali pięć z siedmiu poprzednich ligowych meczów.
Wygrali także i we wtorek. Udało się to po golach Moise Keana z końcówki pierwszej połowy i Federico Bernardeschiego z ostatnich minut drugiej.
Między pierwszym a drugim golem mecz mógł potoczyć się zgoła odmiennie, gdyby w 68. minucie do bramki gospodarzy trafił Joao Pedro. Napastnikowi przedostatniego w tabeli Cagliari to się nie udało, zatrzymał go bezrobotny przez znakomitą większość meczu, ale też czujny w kluczowym momencie Szczęsny.

Juventus jesień w Serie A zakończył na wciąż rozczarowującym piątym miejscu ze stratą dziewięciu punktów do prowadzącego Interu. Po ostatnich meczach w kolejną część sezonu może mimo to spoglądać przynajmniej z nadzieją.
Juventus - Cagliari 2:0
Bramki: Moise Kean (40.), Federico Bernardeschi (83.)
Autor: mb/po / Źródło: eurosport.pl