Juventus - Atletico Madryt: wynik, bramki, relacja - Liga Mistrzów 2019/20

26/11/2019, 22:17 GMT+1

Juventus wygrał u siebie z Atletico Madryt 1:0 w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Trafienie Paulo Dybali dało mistrzom Włoch zwycięstwo w grupie D.

Paulo Dybala bohaterem Juventusu

Wtorkowe starcie Juventusu z Atletico w niczym nie przypominało kapitalnego spotkania z początku sezonu. We wrześniu w Madrycie był remis 2:2 po pełnym emocji meczu.
Gospodarze mocno zagęścili środek pola i wygonili przeciwników na skrzydła. Niemal każda akcja ofensywna Atleti zaczynała się po prawej stronie boiska. Każde dośrodkowanie Kierana Trippiera było jednak przerywane przez Matthijsa de Ligta i Leonardo Bonucciego.

Szczęsny bezrobotny

Rojiblancos jednak próbowali. Również za sprawą Saula Nigueza, który jako jedyny tworzył realne zagrożenie bramki Wojciecha Szczęsnego. W 19. minucie niecelnie główkował, w 25. minucie płaskim uderzeniem zmusił Polaka do interwencji, powtórzył to dwie minuty po przerwie - trudnym strzałem z półwoleja. Szczęsny w tym meczu się nie napracował.
Włosi byli bardziej konkretni. Na prowadzenie wyszli dzięki błyskowi geniuszu Paulo Dybali. W 45. minucie wszyscy spodziewali się, że Argentyńczyk będzie dośrodkowywać z rzutu wolnego. Ten jednak uderzył z bardzo ostrego kąta, kompletnie zaskakując stojącego w bramce gości Jana Oblaka. Słowak składał ręce do interwencji, ale piłka leciała zbyt szybko.

Zmiany nic nie dały

Diego Simeone reagował już po przerwie. Jeszcze przed upływem godziny gry na boisko weszli Joao Felix i Angel Correa. Najlepsze wejście miał jednak rezerwowy Juventusu. Federico Bernardeschi, który w 62. minucie (120 sekund po wejściu na murawę) trafił w słupek bramki Oblaka.
W ostatnich minutach spotkania optyczna przewaga należała do gości, ale kolejne dośrodkowania nie przynosiły rezultatu. Większość centrowanych piłek padała łupem Szczęsnego. Polak minął się z piłką tylko raz. W doliczonym czasie gry doskonale do Alvaro Moraty dogrywał Correa, ale Hiszpan - z trzech metrów przed pustą bramką - nie trafił w piłkę. Porażka Atletico sprawia, że Hiszpanie wciąż nie są pewni gry wiosną w Lidze Mistrzów.
Juventus - Atletico Madryt 1:0 (1:0)
Bramka: Dybala (45.)