Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin: wynik meczu, bramki i składy - PKO BP Ekstraklasa

29/09/2019, 15:45 GMT+2

Pogoń Szczecin po raz pierwszy od sześciu lat pokonała Jagiellonię w Białymstoku. Dzięki wygranej 3:2 w 10. kolejce PKO BP Ekstraklasy Portowcy utrzymali fotel lidera.

Szczecinianie mają za sobą dalekie podróże. W środę awansowali w Pucharze Polski po wygranej ze Stalą w Rzeszowie (1:0), a w niedzielę pojechali do Białegostoku i ponownie cieszyli się ze zwycięstwa.

Z kolei Jagiellonia nie ma ostatnio najlepszej passy. Piłkarze trenera Ireneusza Mamrota odpadli w środę z PP po porażce z Cracovią 2:4. W lidze tylko remisowali z Lechem Poznań i z Legią Warszawa. W niedzielę długo wydawało się, że Jaga przerwie słabą serię, ale stało się inaczej.

Dwie różne połowy

Gospodarze w pierwszej połowie byli zdecydowanie lepszym zespołem. Na bramkę rywali bez powodzenia strzelali m.in. Taras Romanczuk, Patryk Klimala i Jesus Imaz. Jaga ostatecznie dopięła swego w 41. minucie. Po szybkiej akcji mocnym i precyzyjnym uderzeniem popisał się Juan Camara.
Po zmianie stron Pogoń przyspieszyła, czego efektem był strzelony gol. W 56. minucie młodzieżowiec Sebastian Kowalczyk kopnął bez zastanowienia z odległości kilkunastu metrów, piłka odbiła się po rykoszecie, zmyliła Damiana Węglarza i wpadła do siatki.
Po tym trafieniu goście ciągle mieli przewagę. W 73. min Camara sfaulował w polu karnym Kowalczyka, a jedenastkę pewnie wykorzystał Adam Buksa. Piłkarze Jagiellonii jeszcze nie otrząsnęli się po tym ciosie, a już stracili kolejną bramkę. Tym razem bardzo składna akcja Pogoni lewą stroną zakończyła się trafieniem Adama Frączczaka. Gospodarze do końca meczu próbowali zmienić niekorzystny wynik, ale zdołali tylko zmniejszyć rozmiary porażki po golu Imaza.
Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 2:3 (1:0).

Bramka: 1:0 Juan Camara (41), 1:1 Sebastian Kowalczyk (56), 1:2 Adam Buksa (74-karny), 1:3 Adam Frączczak (85), 2:3 Jesus Imaz (90+3).
Jagiellonia: Damian Węglarz - Jakub Wójcicki, Ivan Runje, Zoran Arsenić, Guilherme Sitya - Martin Pospisil (78. Marko Poletanović), Taras Romanczuk - Tomas Prikryl (71. Mile Savković), Jesus Imaz, Juan Camara (88. Bartosz Kwiecień) - Patryk Klimala.
Pogoń: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Konstantinos Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Hubert Matynia - Marcin Listkowski (62. Santeri Hostikka), Damian Dąbrowski, Srdan Spiridonović (77. Adam Frączczak), Zvonimir Kozulj, Sebastian Kowalczyk - Adam Buksa (88. Soufian Benyamina).
Autor: dasz / Źródło: eurosport.pl