Inter - Cagliari: wynik i relacja - Puchar Włoch

14/01/2020, 21:55 GMT+1

Najpierw Napoli, potem Lazio, na sam koniec Inter. We wtorek wszystkie faworyzowane drużyny awansowały do najlepszej ósemki Pucharu Wloch. W 1/8 finału mediolańczycy pokonali 4:1 Cagliari.

Neapolitańczycy nie zachwycili, ale swój mecz wygrali. Do zwycięstwa 2:0 z Perugią wystarczyły im dwie bramki Lorenzo Insigne z rzutów karnych. Zespół z Rzymu był o wiele bardziej efektowny i efektywny, aplikując Cremonese cztery bramki i nie tracąc przy tym ani jednej. Zespół Antonio Conte strzelił tyle samo goli co Lazio, samemu jednak jedną tracąc.

Dwa gole Lukaku, dwie asysty Barelli

Nim mecz na San Siro zaczął się na dobre, można było przeczuwać, że właściwie dobiegł końca. Pierwszego gola niezawodny Romelu Lukaku strzelił już w 22. sekundzie. Skorzystał wówczas z gapiostwa obrony gości i rozpoczął strzelecki wieczór w Mediolanie.
Inter drugiego gola strzelił już po dziesięciu minutach, lecz drugi gol Lukaku został anulowany decyzją VAR-u. Na 2:0 podwyższył ostatecznie Borja Varelo, wykorzystując dośrodkowanie Nicolo Barelli z prawego skrzydła.
Barella i Lukaku dorzucili odpowiednio po kolejnej asyście i golu w drugiej połowie. Cztery minuty po zmianie stron Włoch znów bardzo dokładnie dośrodkował z prawej strony, a Belg równie precyzyjnie i skutecznie główkował.

Uratowany honor Cagliari

Cagliari, w barwach którego pełne 90 minut rozegrał Sebastian Walukiewicz, z tradycji niżej notowanych wtorkowych rywali wyłamało się 18 minut przed końcem. Za gola honorowego odpowiadali Alberto Cerri i Christian Oliva. Pierwszy dogrywał, a drugi wpakował piłkę do siatki.
Oczywiście trafienie Olivy nie przeszkodziło Interowi w awansie. Co więcej, na 4:1 w końcówce strzelił jeszcze Andrea Ranocchia.

W ćwierćfinale mediolańczycy zmierzą się ze zwycięzcą z pary Fiorentina - Atalanta, która swój mecz rozegra w środę.
Inter - Cagliari 4:1 (2:0)
Bramki: Romelu Lukaku (1., 49.), Borja Varelo (21.), Andrea Ranocchia (81.) - Christian Oliva (72.)
Autor: mb / Źródło: Eurosport